18.03.2011 | 07:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Ceny ošípaných v 11. táždni

V 10. týždni bola zaznamenaná stabilizácia cien jatočných ošípaných takmer v celej EÚ. Táto situácia je obrazom situácie v nemecku, kde dochádza je cena už tri týždne stabilná. Ceny v rámci EÚ mierne posilnili a to hlavne v ČR, Španielsku, Rumunsku ale aj v Poľsku.

Na Slovensku v 10. týždni ceny jatočných ošípaných zaznamenali mierny nárast a predávalo sa od 1,12 – 1,22 EUR za 1 kg živej hmotnosti. Priemerná cena dosiahla úroveň 1,15 EUR za 1 kg živej hmotnosti.
Dňa 9. marca 2011 zástupcovia zväzu chovateľov ošípaných sa znova stretli s predsedom SPPK, kde boli informovaní o vývoji situácie v Českej republike a návrhu riešenia zložitej situácie u našich susedov. Predseda SPPK Ing. Milan Semančík nás informoval, že požiadal p. ministra Zsolta Simona o stretnutie a potrebe prerokovania viacerých otázok, vrátane riešenia vývoja situácie v chove ošípaných. Zástupcovia zväzu predniesli požiadavky na riešenie záchrany chovov ošípaných a zachovanie pracovných miest v tomto odvetví poľnohospodárstva.
Ceny odstavčiat dovážaných zo zahraničia sa nemenili a predávajú sa od 2,20-2,30 EUR za 1 kg živej hmotnosti.
Predpoklad vývoja ceny : Stabilizácia ceny.
Doporučenie: Z vývoja cien v rámci EÚ doporučujeme chovateľom ošípaných pre 11. týždeň 2011 požadovať cenu 1,15 – 1,22 EUR za 1 kg živej hmotnosti.

 

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down