07.02.2013 | 06:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Ceny pohonných hmôt

Slovenská republika má v porovnaní s krajinami V4 a Rakúskom najdrahšie benzíny, nafta s daňami je drahšia len v Maďarsku.

„Poľsko má v EÚ už tretí týždeň po sebe najlacnejšie benzíny. V porovnaní so Slovenskom sú lacnejšie v priemere o 19,5 centov za liter, čo je predovšetkým dôsledok výrazne nižších daní v Poľsku. Poľská nafta je druhá najlacnejšia v EÚ, je lacnejšia o 11 centov za liter v porovnaní so Slovenskom," informoval ďalej internetový portál natankuj.sk.
Nafta bez daní je na Slovensku najdrahšia, a to v porovnaní s okolitými členskými krajinami EÚ. Benzíny bez daní majú vyššiu hodnotu len v Maďarsku. V rámci celej EÚ má Česká republika druhé najlacnejšie benzíny bez daní, Poľsko je na 3. mieste, Rakúsko je štvrté a Slovensko piate.
Benzíny na Slovensku sú dlhodobo pod najväčším tlakom daní a poplatkov spomedzi krajín krajín V4 a Rakúska. V rámci celej EÚ je však Slovensko na 14. mieste. Nižšie nominálne dane z litra nafty vyberá štát iba v Poľsku.
Benzíny na Slovensku sú oproti priemeru EÚ lacnejšie o 9,6 centov za liter. Priemerná cena nafty v EÚ je v porovnaní s našou krajinou vyššia o 5,2 eurocenta za liter.
Benzíny bez daní majú na Slovensku o 2,1 centov za liter nižšiu hodnotu ako priemer v EÚ. Nafta bez daní je v našej krajine o 2,7 centov za liter drahšia oproti priemernej hodnote v EÚ. (tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down