01.12.2010 | 12:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Červená nafta už nebude

Daňové zvýhodnenie na červenú naftu pre poľnohospodárov sa zruší.

Poslanci Národnej rady SR v stredu odsúhlasili novelizáciu zákona o spotrebnej dani z minerálneho oleja. Od budúceho roka sa ňou ruší daňové zvýhodnenie tzv. červenej nafty, ako aj oslobodenie skvapalnených plynných uhľovodíkov (LPG).
Zákonodarcovia odobrili túto zmenu aj napriek petícii poľnohospodárov proti rušeniu zvýhodnenia červenej nafty s viac ako 115-tisíc podpismi.
Novela zákona mení zároveň systém daňového zvýhodňovania zmesi minerálneho oleja (motorového benzínu a nafty) s biogénnou látkou tak, že nahrádza doterajší administratívne náročný systém 122 daňových režimov tzv. novým environmentálnym pravidlom. Daňovo zvýhodnené budú len tie zmesi minerálnych olejov, ktoré obsahujú minimum biogénnej látky stanovené pre daný kalendárny rok.
Novelizácia zákona bude mať pozitívny vplyv na štátny rozpočet a v roku 2011 by mala zabezpečiť dodatočný príjem vo výške 92,7 milióna eur. V roku 2012 očakáva ministerstvo financií ďalší dodatočný výnos v objeme 94,7 milióna eur, v roku 2013 vo výške 97 miliónov eur a rok na to 99,3 milióna eur.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down