16.11.2016 | 09:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Českí hydinári požadujú označovanie krajiny pôvodu vajec na obaloch

Českí hydinári požadujú, aby krajina pôvodu vajec musela byť uvedená na krabiciach. V súčasnosti sa spotrebiteľ dozvie pôvod vajec až vo chvíli, keď obal otvorí a pozrie sa na vajíčka. Takýto systém podľa českých chovateľov mnohých zákazníkov mätie. Informoval o tom server idnes.cz.

PRAHA. Hydinári, ktorých stále viac trápia lacné vajíčka z dovozu, preto žiadajú, aby pôvod vajec našli zákazníci aj na obaloch. "Chceme, aby sa pôvod tlačil aj na krabicu," povedal podpredseda Českomoravskej hydinárskej únie Zdeněk Mlázovský. Podľa neho sa každý zákazník do krabičky nepozrie a navyše, obal s textom v češtine môže vyvolať dojem, že sa jedná o domáci produkt.

S hydinármi súhlasí aj ministerstvo poľnohospodárstva. "Ministerstvo má rovnaký názor ako Agrárna komora a hydinári. To znamená, že označenie krajiny pôvodu vajec by malo byť uvedené aj na obale a nie iba na vajci," povedala hovorkyňa ministerstva Markéta Ježková. Podľa nej podmienky označovania vajec stanovujú európske predpisy. "V súčasnosti preverujeme, akým spôsobom by bolo vhodné predpisy zmeniť a nasledovať bude apelácia na ich úpravu v EÚ," dodala Ježková.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down