17.08.2018 | 07:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Český výrobca náradia opäť nesklamal

Land Technologies - spoločnosť, ktorú poľnohospodári poznali v minulosti pod názvom Ematech technológie, pripravila pre potenciálnych zákazníkov, nadšencov a záujemcov o techniku na spracovanie pôdy podujatie, Deň s technikou Farmet. V slnečný 8. augustový deň sa v praktických ukážkach na poliach v tesnej blízkosti sídla predviedla technika od českého výrobcu Farmet.

Spoločnosť Land Technologies zastupuje od jari roku 2018 na slovenskom trhu značku Farmet. Farmet a. s. je strojárenská firma s tradíciou od roku 1992. Ich divízia poľnohospodárskej techniky sa zameriava na vývoj a výrobu poľnohospodárskych strojov používaných pri spracovaní pôdy a sejbe. Podujatie otvorila riaditeľka spoločnosti, Ing. Oľga Lajdová a zaželala záujemcom správnu ruku pri výbere techniky. V úvode podujatia sa prihovoril návštevníkom aj obchodný riaditeľ spoločnosti Farmet, Ing. Josef Čech, ktorý vyzdvihol dôležitosť slovenského trhu pre spoločnosť Farmet, ktorá je podľa jeho slov rodinnou firmou. Marketingový riaditeľ Farmet, Ing. Martin Kořízek vo svojom príhovore potvrdil slová Ing. Čecha a uviedol, že zo strany spoločnosti Farmet môžu zákazníci očakávať maximálnu podporu. Vývojový tím s počtom zhruba 40 konštruktérov pracuje na neustálom vylepšovaní strojov Farmet. Momentálne ponúka spoločnosť 21 radov strojov určených pre poľnohospodárov.

Na tomto „Dni poľa“ sa usporiadatelia snažili prezentovať kvalitnú techniku v čo najlepšom svetle, čo sa im bezpochyby aj podarilo. Napriek sťaženým podmienkam v suchej a vyprahnutej pôde pracovala ich technika spoľahlivo. Predstavením techniky sprevádzal návštevníkov Ing. Dalibor Chropeň, ktorý detailne popísal prácu a parametre všetkých predvádzaných strojov.

Ako prvý bol predvedený stroj na predsejbovú prípravu pôdy Kompaktomat K 600 PS, ktorý je poloneseným strojom. Pracovný záber stroja je 6 m, združuje 7 pracovných operácií v jednom prejazde súpravy a vhodným ťažným prostriedkom je traktor s výkonom 130 kW (180 k). Zložený je z kypričov stôp traktora, prednej smykovej lišty pre hrubé urovnanie povrchu, predného valca pre hrubé rozdrvenie hrúd, radličkovej sekcie, strednej smykovej lišty, zadného valca a zadnej smykovej lišty pre výsledné urovnanie povrchu. Rozdrobenie hrúd a celková príprava pôdy bola i v ťažkých podmienkach na dobrej úrovni. S náradím je možné pracovať pri rýchlosti 8 - 12 km/h. S Kompaktomatom K 600 PS je možné agregovať aj sejacie stroje.

Kultivátor Verso 8 PS s pracovným záberom 8 m, je ľahší typ 5 radového kultivátora pre traktory s výkonmi 160 – 240 kW (220 – 330 k) a je prioritne určený na jarné spracovanie pôdy. Pracovná hĺbka stroja je do 10 cm. Pracovná rýchlosť  až 15 km/h. Obsahuje 5 radov pružných dlát so šírkou 37 mm. V prednej a zadnej časti sú umiestnené lopatkové smyky, tzv. flexiboardy na urovnanie a rozprestrenie půdy. Tento stroj sa vyznačuje vysokým pracovným výkonom 10 – 12 ha/h. Obsluha stroja sa vykonáva plne hydraulicky z kabíny traktora.

Diskový podmietač Softer 6 PS s pracovným záberom 6 m bol ďalším strojom, ktorý firma Land Technologies predviedla v rámci svojich praktických ukážok.

Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny č. 33

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down