09.07.2024 | 05:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Český výrobca SMS CZ rozširuje svoju ponuku

Český výrobca techniky na spracovanie pôdy a pasienkov, SMS CZ s.r.o. uvádza na trh nový model kompaktora SEVERIT G s pracovným záberom 12 m. Rozšírenia sa dočkal aj rad hĺbkových kypričov TALON MEDIUM o stroje s pracovnými zábermi 4 a 5 m.

SMS CZ s.r.o. je česká rodinná spoločnosť s viac ako tridsaťročnou históriou, ktorá nadväzuje na strojársku tradíciu závodu siahajúcu až do roku 1897. Vývojový a výrobný program dnes tvorí strojná a inžinierska výroba techniky a technológie v oblasti poľnohospodárstva a životného prostredia.

Obľúbený modelový rad kompaktorov SEVERIT sa v tomto roku dočkal rozšírenia a na trh bol uvedený model SEVERIT G 1200, teda stroj s pracovným záberom 12 m.

„Stroj je určený najmä do družstiev a fariem, kde sú vyžadované vysoké denné výkony. Predstavovaný model aktuálne prechádza finálnou testovacou fázou, kedy ladíme posledné detaily, ale už teraz si ho môžu prípadní záujemcovia objednať,“ hovorí Petr Jirsa.

Uplatnenie kompaktora SEVERIT G sa predpokladá v najmä v predsjebovej príprave pôdy. Vďaka kombinácii rôznych typov pracovných orgánov je stroj schopný v jednom prejazde urovnať pozemok, rozdrobiť hrudy a zároveň precízne pripraviť osivové lôžko. Svojim majiteľom tak šetrí náklady na prevádzku a aj samotnú pôdu pred negatívnym utužovaním opakovaným vchádzaním ťažkej techniky na pole.

SEVERIT G je poloneseným strojom, ktorý disponuje štyrmi robustnými pracovnými rámami hydraulicky skladanými smerom dopredu. Každý pracovný rám je voľne uchytený a vďaka tomu má SEVERIT G dobré kopírovacie vlastnosti. V pracovnej polohe sú transportné kolesá umiestnené pred pracovnými sekciami.

Výhodou SEVERITU G je vysoká pracovná rýchlosť, ktorá môže byť až 15 km/h. To šetrí poľnohospodárom čas, vysoké pracovné rýchlosti navyše umožňujú aj lepšie drobenie hrúd. 

Pokiaľ ide o pracovné sekcie, kompaktor kombinuje smykové lišty, valce a radličky tak, aby vždy v rámci jedného prejazdu došlo k precíznemu pripraveniu osivového lôžka. Pre stroj je charakteristická široká ponuka príslušenstva, kedy je možné vyberať z rôznych typov valcov ako sú lištové, crosskill a dvojitý crosskill valec, šípové, čí dlátové radličky, kypriče stôp, hydraulické nastavenie hĺbky a pod. Široké rozostupy medzi jednotlivými pracovnými sekciami umožňujú, aby bol SEVERIT G nasadený aj na poliach s drobným podielom rastlinných zvyškov alebo aj na vlhších pôdach a vo vlhkých podmienkach.

Rozšírenie ponuky hĺbkových kypričov TALON MEDIUM

Odpočet noviniek tým nekončí, v priebehu jari spoločnosť rozšírila aj ponuku hĺbkových kypričov TALON MEDIUM o nové modely 400/9H a 500/13 H, teda o stroje s pracovnými zábermi 4 a 5 m.

Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down