07.09.2018 | 11:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Osloviť chcú priaznivou cenou

Firma POL - AGRO vznikla pred dvoma rokmi ako dcérska spoločnosť POL - AGRO TRADING ZT s.r.o, ktorá má v Českej republike 20 ročnú tradíciu. Spoločnosť získala zastúpenie pre slovenský a český trh pre nové značky poľnohospodárskej techniky. POL – AGRO momentálne zastupuje napríklad poľských výrobcov techniky URSUS, CYNKOMET, ROL/EL, TALEX, a ukrajinskú značku KOBZARENKO.

V expozícii firmy POL - AGRO nám ochotne poskytol rozhovor pán Leonard Tarčák, ktorý je zodpovedný za predaj poľnohospodárskej techniky na Slovensku. Záujem o ich techniku zo strany verejnosti bol pomerne veľký a to i z dôvodu, že mali v expozícii umiestnenú aj techniku  „Na výstavu Agrokomplex 2018 sme prišli predviesť poľnohospodársku techniku z nášho naozaj širokého portfólia. Medzi techniku, ktorú sme si pre návštevníkov pripravili patria stroje na spracovanie pôdy ROL-EX, ktoré sú novinkou v portfóliu našej firmy. Medzi ne patrí polonesený diskový podmietač TAURUS 3.0 s 24 diskami s priemerom 560 mm, radličkový podmietač ORKAN s pracovným záberom 3 m a kultivátor TERRA,“ v úvode nás oboznámil s niektorými novinkami v portfóliu L. Tarčák.

Návštevníci výstavy mali možnosť vidieť v expozícii firmy POL - AGRO aj traktorovú techniku značky URSUS. Konkrétne sa jednalo o model C-382 s výkonom 60 kW (82 k), ktorý je vybavený motorom PERKINS a nápravami CARRARO a model C-395 POWER, ktorý je traktorom s 24x12 rýchlostnými stupňami radenými pod záťažou a je vybavený štvorvalcovým motorom a prevodovkou od rovnakých renomovaných výrobcov. Zdvihová kapacita trojbodového závesu traktora je 4000 kg. Oba traktory sú už v základe dodávané s bohatou výbavou. „Na Slovensku sme za svoje relatívne krátke pôsobenie už predali niekoľko traktorov URSUS a napriek tomu, že sa im v Českej republike darí viac, môžeme konštatovať, že sú s nimi zákazníci spokojní. I preto sa ich snažíme dostať do povedomia zákazníkov i na Slovensku,“ uviedol L. Tarčák a pokračoval: „Môžeme spomenúť i traktorové návesy od výrobcu KOBZARENKO, ktorých máme u nás predaných tiež niekoľko kusov. Jeden z nich je v prevádzke už tri roky a zákazník je s ním maximálne spokojný. V našom portfóliu ich samozrejme nájde s rôznymi objemami a nosnosťami od 8 do 30 t.“

Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny č. 36

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down