27.02.2013 | 08:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Chcú podporiť chov včiel

Finalizácia nového Národnému programu stabilizácie a rozvoja včelárstva na roky 2013 - 2016 bola témou utorkového stretnutia zástupcov Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR a včelárskych organizácii.

„Cieľom Národného programu je predovšetkým zlepšenie všeobecných podmienok výroby a obchodovania so včelárskymi výrobkami, dosiahnutie pozitívnych zmien vo vekovej štruktúre chovateľov včiel - cielenou prácou s mládežou - zlepšenie podmienok na celoplošne organizovaný boj s varoózou, dosiahnutie maximálne možnej kvality medov a ostatných včelích produktov, a v neposlednom rade zvýšenie stavov včelstiev," povedal generálny riaditeľ Sekcie poľnohospodárstva MPRV SR Ján Vajs.
Návrh Národného programu bol vypracovaný v úzkej spolupráci s reprezentatívnymi včelárskymi organizáciami (Slovenský zväz včelárov, Spolok včelárov Slovenska, Združenie chovateľov včelích matiek slovenskej kranskej včely, Centrum výskumu živočíšnej výroby v Nitre). Stretnutia sa zúčastnili tiež zástupcovia Pôdohospodárskej platobnej agentúry zo Sekcie organizácie trhu, ktorí majú v náplni administráciu jednotlivých opatrení v súvislosti s Národným programom, a ústredný riaditeľ Štátnej veterinárnej a potravinovej správy SR Jozef Bíreš. (MPRV SR)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down