08.08.2019 | 07:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Chovatelia ošípaných musia čím skôr zlikvidovať ohniská nákazy AMO

Chovatelia ošípaných musia čím skôr zlikvidovať ohniská nákazy, aby sa SR čo najskôr stala tzv. čistou krajinou. Uviedla to pre TASR Jana Holéciová, hovorkyňa Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory (SPPK) k stredajšiemu zisteniu ďalších ohnísk nákazy afrického moru ošípaných (AMO).

BRATISLAVA. "Nie sme spokojní s týmto stavom a najnovšími obmedzeniami. Je preto v záujme všetkých našich chovateľov dodržiavať prijaté bezpečnostné opatrenia veterinárov, aby sa AMO v žiadnom prípade nerozšíril aj do ďalších chovov. Čím skôr musíme zlikvidovať ohniská nákazy, aby sa v čo najkratšom čase Slovensko stalo tzv. čistou krajinou, teda krajinou bez výskytu afrického moru ošípaných," spresnila Holéciová.
Africký mor ošípaných sa na území Trebišovského okresu rozšíril o ďalšie dva prípady. Výskyt nákazy zaznamenali v obciach Somotor a Rad, ktoré ležia neďaleko prvých dvoch výskytov nákazy v obciach Strážne a Veľký Kamenec. Tretí prípad bol v blízkosti druhého prípadu, v obci Somotor, časť Nová Vieska pri Bodrogu. Štvrtý prípad evidujú v obci Rad, vo vzdialenosti niekoľkých kilometrov od ostatných prípadov.

/tasr/

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down