04.07.2011 | 03:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Chovateľský bestseller : Ako rozumieť reči kráv

Pri príležitosti Národnej výstavy hospodárskych zvíerat a poľnohospodárskej techniky v Brne pripravilo vydavateľstvo Profi Press slávnostný krst knihy Cow Signals - Ako rozumieť reči kráv.

Túto publikáciu po dohode s jej autorom, holandským veterinárom a nadšencom pre chov dojníc Janom Hulsenom, vydáva Profi Press ako české vydanie praktickej príručky pre manažment mliečnych fariem v Českej republike. 
Ide o bohato ilustrovaného sprievodcu, ktorý praktickou, stručnou a zrozumiteľnou formou vyjadruje najzákladnejšie princípy etológie v chove kráv na mliečnej farme. Celý obsah knihy je postavený na potrebách interpretovať pocity a chovanie skupín kráv i jednotlivých zvierat do opatrení manažmentu fariem v rizikových miestach chovu. Okrem fyziológie zvierat zahŕňa i zaujímavé postrehy z chovania a prejavov zvierat na pastve, v maštali, pri kŕmení, dojení či pri pôrode. Súhrnne informuje o tom, ako krava na základe vlastných pocitov celý život kontinuálne vysiela signály o svojom zdraví, úrovni výživy, ustajnení i o produkcii. Tieto signály by sa mali stať pre producentov mlieka výzvou k okamžitému rozhodnutiu a k prijatiu opatrení, ako problémy riešiť.

Sprievodca svetom dobytka

Cow signals nie je učebnica, ale sprievodca svetom dobytka – ako ho pozorovať, porozumieť mu a vyhodnotiť situáciu. V knihe je viac ako 250 obrázkov a ilustrácií, ktoré jasne ukazujú, čo sa dá sledovaním zistiť. Publikácia je zameraná na miesta, ktoré si treba všímať, a tiež na dôvody, prečo sa pozerať a čo si všímať. Pretože ak viete, čomu máte venovať pozornosť, môžete zachytiť reč svojich kráv vždy a všade. Kniha Cow signals vám ukáže ako.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down