14.10.2011 | 02:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Chovateľský deň na farme v Šterusoch

Vyše 70 prvotriednych dojníc hostilo na svojej farme v Šterusoch Poľnohospodárske výrobné a obchodné družstvo (PVOD) Kočín, ktoré v spolupráci so Slovenskou holsteinskou asociáciou a aj s ostatnými zväzmi chovateľov dojníc premiérovo zorganizovali celoslovenský Chovateľský deň.

Organizátorom a chovateľom sa na kočínskej farme podarilo pripraviť veľmi vydarenú jednodňovú chovateľskú výstavu hovädzieho dobytka. Na Chovateľský deň sa prihlásilo najviac špičkových zvierat v novodobej slovenskej histórii výstavníctva. 
Súťažilo na ňom vyše 70 dojníc - väčšinu tvorili čiernostrakaté a červenostrakaté holsteinske zvieratá (51 dojníc), no na svoje si prišli aj chovatelia plemien kombinovaného úžitkového typu – slovenského strakatého (14 dojníc) a pinzgauského dobytka. Okrem možnosti obdivovať krásne dojnice mali návštevníci príležitosť prezrieť si farmu Šterusy s novou, špičkovou otvorenou maštaľou pre dojnice. 
Ako uviedol Ing. Ivan Hrica, riaditeľ Slovenskej holsteinskej asociácie, prvýkrát v histórii bola samostatne predvedená aj red varieta holsteiniek. Hodnotiteľom plemena bol Ing. Rostislav Škrabal z Českomoravskej společnosti chovatelů - medzinárodný oficiálny rozhodca pre holstinske zvieratá a podľa slov I. Hricu najlepší český rozhodca s bohatými skúsenosťami. 
Dobytok holstein predviedli chovatelia z PVOD Kočín, PD Radošinka Veľké Ripňany, PPD Inovec Volkovce, RDP Dolné Dubové, PDP Veľké Uherce, PD Chorvátsky Grob, Agrocontract mliečna farma, a. s. Jasová, Agrocontract Mikuláš, a. s., FOOD FARM s. r. o., Hlohovec, AGROVIA, a. s., Hlohovec, PD Horné Obdokovce, PD Slatina nad Bebravou, MVL AGRO s. r. o. Malé Chlievany, RDP Most pri Bratislave, PD Podlužany, PD Prusy, Školské hospodárstvo Trnava, PD v Smoleniciach, EuroGen, spol. s. r. o., Prievaly, Farma Majcichov a. s., Vlčkovce a PD Dolný Lopašov. 

V ROĹNÍCKYCH NOVINÁCH č. 41 sa o úspešnej chovateľskej akcii dozviete viac.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down