30.07.2018 | 06:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Chovateľský deň v skanzene

V polovici tohtoročného júla sa v skanzene Vychylovka - Nová Bystrica konal už tretí ročník podujatia s názvom Chovateľský deň v skanzene. Išlo o národnú prezentačnú výstavu slovenských plemien hospodárskych zvierat a psov.

NOVÁ BYSTRICA. Výstava zvierat bola doplnená o folklórne vystúpenia a o ukážky remeselnej a ľudovo-umeleckej tvorby. V príjemnom prostredí skanzenu si tak na svoje prišli všetci návštevníci. Výstava nie je určená len odbornej verejnosti. Práve naopak. Cieľom organizátorov bolo propagovať naše národné plemená koní, hovädzieho dobytka, oviec, kôz, králikov, holubov, husí, sliepok, včiel a psov a predstaviť ich širokej verejnosti.

„Teší ma, že v tomto roku mali na výstave zastúpenie všetky druhy zvierat, dokonca aj včely,“ dodáva František Staňo z Občianskeho združenia (OZ) Chováme doma.

Na tejto výstave ste veru určite nenašli stovky zvierat v preplnených halách. Zámerom organizátorov bolo predstaviť zvieratá z každého druhu našich plemien. V niektorých prípadoch ste mohli vidieť všetky, v iných len vybrané plemená. Slovenských plemien je totiž pomerne málo, a rovnako málo je aj chovateľov, ktorí ich chovajú.

„Aj touto cestou chcem poďakovať všetkým chovateľom, nadšencom, ktorí na výstavu poskytujú ich zvieratá. Bez nich by sa nám nepodarilo zorganizovať túto výstavu,“ hovorí František Staňo.

Podujatie Chovateľský deň v skanzene populárnym spôsobom šíri osvetu o slovenských plemenách hospodárskych zvierat tak, aby vzbudil záujem o ich ďalší chov.

„Je veľmi potešiteľné, že náš projekt z roka na rok povzbudí ďalších chovateľov i vystavovateľov“, dodáva František Staňo.

(Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny)

 

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down