02.10.2020 | 12:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Chytrejší a efektívnejší CLAAS AXION 900

Trakčná sila, efektivita a pohodlie - veľká traktory radu AXION 900 od spoločnosti CLAAS sú od uvedenia na trh v roku 2011 známe týmito tromi základnými vlastnosťami. Traktory popri prechode na emisnú normu Stage V teraz kombinujú systém CEMOS - prvý interaktívny asistenčný systém a líder v tejto oblasti - s továrenským systémom kontroly tlaku v pneumatikách CTIC. Kombinácia sily a inteligencie je tak v nových traktoroch na najvyššej úrovni.

Účinná regulácia emisií, konštantný výkon

Inovované traktory AXION 900 a AXION 900 TERRA TRAC používajú osvedčený šesťvalcový motor Cursor 9 s objemom 8,7 litra od spoločnosti FPT. Reguláciu emisií zaisťuje systém SCRoF so vstrekovaním AdBlue, zväčšeným filtrom a reakčnými plochami. Recirkulácia výfukových plynov nie je ani pri týchto motoroch potrebná. Pri 1 800 ot./min dodáva pohonná jednotka v závislosti od modelu maximálny výkon 242 až 332 kW (325 až 445 konských síl). Vďaka osvedčenej koncepcii nízkych otáčok CLAAS je maximálny krútiaci moment 1 600 až 1 860 Nm k dispozícii už pri 1 400 ot./min. Spoľahlivá a efektívna kontinuálna prevodovka CMATIC tiež zaisťuje, že je možné dosiahnuť plný krútiaci moment pri všetkých rýchlostiach - od 0,05 do 50 km/h. Štyri automaticky vybrané mechanické rozsahy umožňujú dosiahnutie vysokej celkovej účinnosti. Najvyššiu rýchlosť 50 alebo 40 km / h je možné dosiahnuť pri úsporných 1 470 až 1 400 ot./min. Voľnobežné otáčky sú na nízkej úrovni 650 ot./min. Obsluha si môže pre danú prácu vybrať z troch virtuálnych rozsahov.

Maximálna trakcia s kolesami a pásovým podvozkom

Rad AXION 900 je schopný pracovať s kolesami do 44 palcov na zadnej náprave od roku 2017. Spolu s dlhým rázvorom náprav 3,15 m mali tieto vlastnosti vždy za následok vynikajúci prenos sily na pôdu. Predná a zadná náprava sú štandardne schválené pre prevádzku s dvojmontážou. Novinkou je továrenská predvýbava pre systémy kontroly tlaku v pneumatikách CTIC od spoločnosti CLAAS. Vďaka pomocnému kompresoru CTIC 2800 s prívodom vzduchu 2 800 l/min je možné rýchlo upraviť vnútorný tlak v pneumatikách tak, aby vyhovoval traktoru a závesnému náradiu. Prevádzka je plne kompatibilná so systémom ISOBUS, a preto je integrovaná do terminálu CEBIS AXION 900. Na požiadanie je možné traktory vybaviť terminálom S10. Funkčné tlačidlá je možné voľne a jednotlivo priradiť jednotlivým funkciám traktora a stroja.

V dôsledku statického rozloženia hmotnosti 50/50 a pohotovostnej hmotnosti 12,5 t je dodatočné zaťaženie potrebné len pri ťažkých ťahových prácach. Počas prepravných prác poskytuje AXION 900 vždy bezpečný zážitok z jazdy v akomkoľvek teréne, a to aj bez zaťaženia. Maximálna prípustná hmotnosť je 18 t.

Modelový rad AXION dopĺňajú modely AXION 930 TERRA TRAC a AXION 960 TERRA TRAC predstavené v roku 2018, ktoré teraz samozrejme spĺňajú emisnú normu Stage V. Univerzálny rozsah použitia najľahších traktorov s pásovým podvozkom v tejto výkonovej kategórii zabezpečí všetko od ťažkej a stredne ťažkej kultivácie pôdy, prácu so sejačkami a zber s prepravnými vozmi až po špeciálne aplikácie, ako je napríklad hnojenie maštalným hnojom. Aktívny zásah do riadenia pri pásovom podvozku umožňuje rýchlu odozvu riadenia, ktorá je tiež šetrná k pôde a zabráni utláčaniu pôdy počas zatáčania. Pri pohotovostnej hmotnosti 16,5 t je maximálna prípustná hmotnosť 22 t - a to aj pri jazde po cestách s maximálnou rýchlosťou do 40 km/h. Aj keď je AXION vybavený najširšími pásmi s rozmerom 890 mm, nepresahuje prepravnú šírku 3,0 m.

Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down