12.10.2014 | 05:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Čína je pripravená vyvážať do Ruska agroprodukty

Čína je pripravená vyvážať do Ruska poľnohospodárske produkty, ako aj zariadenia na ťažbu ropy a plynu. Povedal to čínsky podpredseda vlády Wang Jang, ktorý zároveň dodal, že zavedenie sankcií voči Rusku zo strany Západu bolo chybou. Informovala o tom agentúra RIA Novosti.

SOČI. "Čína je ochotná exportovať na ruský trh poľnohospodárske produkty, ako aj zariadenia potrebné na produkciu ropy a plynu," povedal Wang Jang počas 18. zasadnutia rusko-čínskej komisie pre prípravu pravidelných stretnutí predsedov vlád, ktoré sa konalo v Soči.

Rusko má tak k dispozícii ďalšiu krajinu, ktorá môže kompenzovať prípadný problém s niektorými potravinami a agroproduktmi potom, čo Rusko v reakcii na sankcie Západu zaviedlo voči týmto krajinám embargo na dovoz spomínaných výrobkov.

Ročný zákaz, ktorý Moskva oznámila 7. augusta, sa týka napríklad mäsa, rýb, mliečnych výrobkov, ovocia, zeleniny a morských produktov. Embargo sa rozhodlo využiť viacero krajín, najmä Brazília, Turecko, Argentína a najnovšie má záujem aj Irán.

Ako tento týždeň uviedla ruská veterinárna a fytosanitárna služba Rosselchoznadzor, Teherán prejavil záujem najmä o dodávky mäsa a mliečnych produktov na ruský trh.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down