12.10.2021 | 06:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

CLAAS: DISCO s vektorovým skladaním

CLAAS rozšíril rad diskových žacích strojov DISCO o DISCO 4400 CONTOUR namontovaný vzadu s pracovným záberom 4,20 m, centrálnym výkyvom a ACTIVE FLOAT. Inovatívne vektorové skladanie zaisťuje kompaktnú vertikálnu prepravnú polohu pre bezpečnú jazdu po ceste.

Vzadu nesené žacie stroje s veľkým pracovným záberom používané v predo-zadných kombináciách predných môžu byť v závislosti od aplikácie efektívnou alternatívou k trojkombinácii. Spoločnosť CLAAS reaguje na požiadavky mnohých zákazníkov, ktorý by si želali zadnú „kosu“ s pracovným záberom viac ako 4,0 m uvedením nového modelu DISCO 4400 CONTOUR na trh. Žací stroj je vybavený inovatívnym vektorovým sklápaním 120° pre bezpečnú vertikálnu prepravu, pričom prepravná výška tohto stroja nepresiahne 4,00 m.

Klasické, alebo dvojité riadky

S pracovným záberom 4,20 m sa stáva DISCO 4400 CONTOUR vlajkovou loďou žacích strojov DISCO od firmy CLAAS. Osvedčená žacia lišta MAX CUT, pochádzajúca z výrobného závodu v Bad Saulgau je od svojho úspešného uvedenia na trh v roku 2014 synonymom prémiovej kvality rezu, hladkého chodu a nízkych nárokov na výkon traktora. Jej špeciálny tvar v tvare vlny umožňuje veľké reťazové kolesá žacích kotúčov umiestniť dostatočne dopredu, čím sa zaistí maximálne možné prekrytie, keď v dvoch bodoch zaberá viacero zubov. Navyše rovnomerné rozstupy medzi kotúčmi zaisťujú konzistentný rez. Čepele a kryty kotúčov otáčajúcich sa proti smeru hodinových ručičiek sú teraz na všetkých žacích strojoch DISCO natreté červenou farbou, aby nedošlo k zámene pri výmene nožov. Rýchla výmena kotúča a praktický vyberateľný box na nože s oddelenými priehradkami na nové a použité nože sú súčasťou štandardnej výbavy stroja. Žací stroj DISCO 4400 CONTOUR je možné tak, ako aj ostatné „kosy“ z tohto radu, poháňať vývodovým hriadeľom pri menej hustom poraste rýchlosťou 850 ot./min.

Vlnová lišta kovaná z jedného kusa oceľového profilu s hrúbkou 5 mm v spojení s lyžinami vytvára tunelový efekt odpudzujúci nečistoty. Optimálne sledovanie kontúr zeme zaisťuje okrem skrutkovej, torzne pružnej konštrukcie žacej lišty aj centrálne otáčanie v ťažisku. Špeciálne kalené vložky sú tvarované odlišne, aby sa prispôsobili diskom, keď sú poháňané k sebe a od seba. Tento dizajn poskytuje efektívny rez a maximálne prekrytie pre optimálny tok plodiny zhlukov. Permanentne mazaná lišta MAX CUT je štandardne vybavená bezpečnostným modulom SAFETY LINK - pri tomto systéme je každý žací kotúč chránený vopred určeným bodom zlomu, ktorý ho izoluje od hnacieho ústrojenstva v prípade kontaktu s cudzím telesom. Axiálna skrutka drží disk pevne na svojom mieste, aby nedošlo k jeho odletu.

Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down