17.08.2021 | 07:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

CLAAS predstavil aj inovované žacie lišty VARIO

Harsewinkel/Törökszentmiklós, 5. augusta 2021. Pre tri najväčšie žacie lišty CLAAS VARIO je teraz štandardom množstvo nových funkcií, ktoré prinášajú úžitok z výkonu, jednoduchosti ovládania, času nastavenia a údržby. Okrem toho sú k dispozícii nové mechanicky poháňané bočné kosy na repku pre žacie lišty s pracovným záberom od 10,8 m do 13,8 m.

Portfólio spoločnosti CLAAS zo žacích líšt VARIO pre obilné kombajny je v súčasnej dobe zložené zo zariadené s pracovným záberom od 5,0 do 13,8 m. Pri snahách spoločnosti CLAAS o obnovu starších modelov dostali tri lišty s najväčším pracovným záberom od 10,8 do 13,8 m nové, dodatočné vybavenie a optimalizované štandardné funkcie vrátane nového pohonu prihŕňača a zlepšeného prístupu k vyťahovacím tyčiam pre nasávanie. šnek.

Od modelového roku 2022 sú k dispozícii nové kosy na repku pre stroje VARIO 1080, VARIO 1230 a VARIO 1380. Majú mechanické pohony s integrovanou spojkou proti preťaženiu a o 50 percent väčšiu strihaciu silu. To znamená, že aj tie najnáročnejšie oblasti na okrajoch polí a pozdĺž živých plotov alebo tie, ktoré sú silne zaburinené, sa dajú bez problémov spoľahlivo prejsť. Premyslený zásuvný systém s rýchloupínacími spojkami umožňuje namontovanie bočnej kosy na každú stranu v priebehu niekoľkých sekúnd bez použitia nástrojov. Pri vykonávaní tejto úlohy obsluha profituje aj zo nižšej hmotnosti až o 33 %, vďaka ktorej je manipulácia s kosou ešte jednoduchšia.

Montáž a vyberanie oddeľovačov pliev uľahčuje aj nový upínací systém. Oddeľovače sú naďalej k dispozícii v troch verziách/dĺžkach, tak ako predtým.

Nastavenie výšky závitovky pomocou systému CEBIS

Ďalšou inováciou pre zvýšenie pohodlia je hydraulické nastavenie výšky závitovky prostredníctvom terminálu CEBIS. To umožňuje operátorovi okamžite reagovať na meniace sa podmienky zberu pomocou ovládania z kabíny. Pomocou tohto systému je možné na závitovku prostredníctvom centrálneho ložiska aplikovať plynule variabilné hydraulické nastavovanie (v rozsahu 25 mm nahor a 10 mm nadol). Inovovaná bola aj riadiaca jednotka pre nastavenie výšky namontovaná priamo na žaciu lištu. Okrem umožnenia aktivácie a deaktivácie príslušných pracovných svetiel na kombajne pre podporu montáže a vyberania žacej lišty v noci, je táto jednotka vybavená otočným spínačom, ktorý je možné použiť na ľahké presunutie závitovky do prepravnej polohy a do polohy čistenia. Ďalší otočný spínač môže byť použitý na plynulé nastavenie výšky závitovky - akékoľvek takéto nastavenie je synchronizované s rovnakou funkciou v CEBIS. Vylepšený bol aj prístup k lištám strihača, na ktoré je teraz možné ľahko dosiahnuť a obnoviť ich zo zadnej časti žacej lišty.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down