27.08.2019 | 10:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

CLAAS ROLLANT - spoľahlivý základ

CLAAS prichádza tento mesiac so záplavou noviniek, ktoré predstaví širokej verejnosti zrejme na najväčšej výstave poľnohospodárskej techniky Agritechnica v Novembri tohto roka. Popri nových kombajnoch LEXION prichádza i nový lis s pevnou lisovacou komorou na okrúhle balíky ROLLANT 520.

Lis bude predstavovať vstupný model v segmente do 1,25 m. ROLLANT 520 bude obsahovať nový koncept lisovacích valcov, optimalizovaný systém mazania reťazí a to všetko v lise s moderným dizajnom. K dispozícii sú varianty s rezacím ústrojenstvom, podávacím rotorom a pomocným podávacím dopravníkom.

Nový dizajn valcov pre perfektné balíky

Lis ROLLANT 520 je takpovediac inšpirovaný väčšími modelmi. Rozdielom oproti väčšiemu modelu ROLLANT 540 je vytváranie balíkov s mierne odlišnou veľkosťou. Priemer 1,25 m je štandardným a tak je rozdielna iba šírka, ktorá je 1,20 m. Lisovacia komora v sebe ukrýva šestnásť valcov. Polovica z nich je vyrobená z oceľového plechu s hrúbkou 3 mm a zvyšných osem je vyrobených z plechu s hrúbkou 4 mm. Rebrovaný profil valcov zaisťuje dokonalé otáčanie sa balíka v lisovacej komore aj v prípade vlhkých podmienok zberu. Funkciu podpory a prenosu sily preberajú bočné čapy. Tie sú k valcom priskrutkované, vďaka čomu je zabezpečená jednoduchá individuálna výmena v prípade poškodenia.

Takáto konštrukcia sa ujala už v minulosti pri lisoch ROLLANT 620 a 540 a teraz je dostupná aj pre základný model ROLLANT 520.

Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down