29.03.2022 | 11:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

CLAAS TRION OCENENÝ AKO FARM MACHINE 2022

Obilný kombajn CLAAS TRION bol ocenený medzinárodnou porotou ako stroj roka - FARM MACHINE 2022. Kvôli pandémii koronavírusu sa odovzdávanie ocenení uskutočnilo digitálne.

Každé dva roky udeľuje porota zložená z medzinárodného tímu novinárov z oblasti poľnohospodárstva a poľnohospodárskej techniky ceny FARM MACHINE. Obvykle sa udeľujú na veľtrhu Agritechnica, ale kvôli zrušeniu tohtoročného veľtrhu poľnohospodárskej techniky sa popredná nemecká skupina Landwirtschaftsverlag (dlv) rozhodla pre udelenie formou digitálneho eventu s jednou kategóriou denne v priebehu približne troch týždňov.

V kategórii „obilných kombajnov“ dokázal porotu presvedčiť CLAAS TRION. „Ocenenie FARM MACHINE je skvelou odmenou pre každého, kto sa na projekte podieľal. Potvrdzuje to náš cieľ mať v ponuke množstvo kombajnov strednej triedy, ponúkajúce rôzne technologické vymoženosti so zameraním na zákazníkov“, vysvetlil Jan-Hendrik Mohr, ktorý je vo výkonnej rade skupiny CLAAS zodpovedný za obchodnú oblasť zberu obilia. „Predtým boli poľnohospodári a dodávatelia zo všetkých dôležitých pestovateľských oblastí len zriedka súčasťou nového vývoja, ako je to pri zbernom kombajne TRION. Dnes sme v segmente od 258 koní schopní ponúknuť stroj s výbavou od základnej úrovne až po plne vybavenú verziu, ktorá zákazníkovi umožňuje technologicky sa posunúť až na úroveň kombajnu LEXION, alebo zvoliť jednoduchý stroj bez veľkého množstva elektroniky, ktorý vyhovuje jeho podniku.“

TRION bol prvýkrát predstavený v Európe v lete 2021 pod heslom „Hodí sa na Vašu farmu“. S 20 modelmi a širokým výberom vybavenia úplne nanovo definuje strednú výkonnostnú triedu kombajnov. Od päťvytriasadlového stroja s výkonom 258 koní po hybridný kombajn s dvojitým rotorom s výkonom 435 koní je možné takmer všetky modely ponúknuť s veľkým sortimentom vybavenia, ako je pásové pojazdové ústrojenstvo TERRA TRAC, pásy šikmého dopravníka, vyrovnávanie podvozku MONTANA, prípadne asistenčný systém pre obsluhu CEBIS . K tomu bol predstavený nový CLAAS GPS PILOT s terminálom CEMIS 1200 pre automatické riadenie.

Sériová výroba kombajnu TRION bola zahájená vo februári na montážnej linke kombajnov v Harsewinkele, ktorá bola pred niekoľkými mesiacmi kompletne modernizovaná.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down