23.03.2021 | 11:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

CLAAS vylepšuje digitálnu platformu a spúšťa mobilnú aplikáciu

Po niekoľkých vlnách noviniek týkajúcich sa prevažne traktorov a kombajnov CLAAS prichádza aj s novinkami v digitálnej oblasti. Digitálna platforma od spoločnosti CLAAS má byť totiž už teraz rozšírená o nové funkcie, no výrobca súčasne oznámil ešte jednu skvelú správu. Už teraz je k dispozícii i pre slovenských zákazníkov mobilná aplikácia CLAAS connect, ktorá je k dispozícii pre zariadenia s operačným systémom iOS, ako Android. Intuitívna správa strojov CLAAS a používanie Services and Shop sa vďaka týmto prostriedkom zjednodušuje a čo je podstatné, skracuje sa i čas na komunikáciu medzi predajcom a zákazníkom.

Nová aplikácia CLAAS connect vďaka novým funkciám zjednodušuje prepojenie a spravovanie strojov v strojovom parku. Združovanie základných funkcií a pridávanie aplikácií na jednej inteligentne prepojenej platforme šetrí čas a pomáha ľahko nájsť kľúčové informácie, zodpovedajúce mazivá a správne súčiastky. Zákazníci sa môžu bez komplikácií zaregistrovať a prihlásiť prostredníctvom jednorazovej registrácie pomocou CLAAS ID. Do aplikácie sa môže zákazník prihlásiť aj prostredníctvom účtov Apple, Facebook, Google, prípadne zadaním svojho e-mailu. V ďalšom kroku si zákazníci vyberú svojho predajcu CLAAS, s ktorým spolupracujú. Následne si zákazník môže jednoducho pridať stroje a zariadenia CLAAS, ktoré chce spravovať, a to jednoduchým zadaním výrobného čísla buď manuálne, alebo naskenovaním čiarového kódu prostredníctvom vstavaného fotoaparátu. Akonáhle tento krok prebehne, zákazníkovi je po pripojení k sieti možné kedykoľvek si stiahnuť digitálny návod k obsluhe svojho stroja, ktorý mu poskytne všetky kľúčové informácie priamo v mobilnom telefóne. Nová aplikácia CLAAS connect obsahuje mimo iného aj nový konfigurátor produktov CLAAS, ktorý bol uvedený na trh v polovici roka 2020. Vďaka nemu môže užívateľ konfigurovať traktory, obilné kombajny a rezačky, lisy, teleskopické nakladače, kolesové nakladače a tiež digitálne aplikácie. Zákazník po vykonaní tejto konfigurácie môže v aplikácii požiadať o zaslanie cenovej ponuky na základe uložených údajov u svojho osobného predajcu. K tomu ponúka CLAAS connect možnosť stiahnuť si obrázky jednotlivých strojov CLAAS a priradiť individuálne poznámky - napríklad pre históriu opráv alebo pre dokumentáciu poškodenia.

Aplikácia CLAAS connect: priame prepojenie s kanceláriou

Už zhruba mesiac je CLAAS connect k dispozícii aj ako bezplatná aplikácia pre mobilné zariadenia na všetkých súčasných trhoch. Odskúšali sme si ju i v našej redakcii a jej dostupnosť je na oboch platformách skutočne bezproblémová. Vďaka tejto aplikácii získava zákazník možnosť jednoduchého prístupu z akéhokoľvek miesta - či už je to v teréne alebo na stroji, pri rozhovore s predajcom alebo v na cestách. Mobilná aplikácia CLAAS connect obsahuje všetky funkcie a služby známe z počítačovej verzie. Je však upravená tak, aby bolo jej ovládanie intuitívne a aby zobrazovala všetky informácie optimalizované pre mobilné zariadenie. Za zmienku stoja najmä všetky funkcie a informácie ohľadom strojov: Ak sa pri prevádzke strojov vyskytnú akékoľvek chybové hlásenia, ich kód môže byť zadaný priamo do aplikácie a následne vyhodnotený bez toho, aby sme k tomu potrebovali prezerať návod na obsluhu.

Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down