15.10.2019 | 07:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Čo pripravil New Holland na Agritechnicu?

Aj v tohtotýždňovom vydaní pokračujeme v sérii predstavení noviniek v oblasti poľnohospodárskej techniky, ktorých premiéra sa nezadržateľne blíži. Spoločnosť New Holland, ktorá patrí medzi top výrobcov poľnohospodárskej techniky samozrejme nemôžeme vynechať. Tá predstavila na tlačovej konferencii k veľtrhu Agritechnica hneď niekoľko noviniek a inovácií.

Vynovené traktory radu T8

Najhorúcejšou novinkou, ktorú predstaví New Holland v nemeckom Hannoveri bude bez pochýb nové traktory radu T8 GENESIS vybavené systémom PLM (Precision Land Management). Traktory výkonového radu 250 kW (340 k) po 300 kW (408 k) sú vo svojej podstate veľmi podobné novému modelu Case IH Magnum koncernového výrobcu CNH. Navonok sa budú podobať už zavedeným modelom, ktoré sú k dispozícii na našom trhu, avšak zvnútra prešili niekoľkými podstatnými zmenami.

Najvýraznejšie zmeny nastali „pod kapotou“. Nová kabína je podľa zástupcov spoločnosti zameraná najmä na komfort obsluhy. Výrobca vybavil svoj nový traktor pohonnou jednotkou, ktorou je šesťvalcový motor FPT Cursor 9 s objemom 8,7l. Nie je žiadnym prekvapením, že tieto motory spĺňajú najprísnejšie emisné normy Stage V, a to vďaka bezúdržbovému systému ECOBlue HI-eSCR2. Intervaly údržby boli predĺžené na 600 motohodín. New Holland T8 GENESIS bude možné vybaviť dvoma typmi prevodoviek, a to bezstupňovou prevodovkou AutoCommand, či prevodovkou s radením pod zaťažením.

Kabína so štyrmi stĺpikmi je vytvorená pre maximálnu viditeľnosť. Nový displej InfoView je umiestnený v priamej viditeľnosti obsluhy – v priestore nad volantom. Zmenami prešlo i LED pracovné osvetlenie, ktoré prináša podľa výrobcu o 30 % lepšiu viditeľnosť, ako v minulosti. Do vnútra kabíny pribudla aj nová lakťová opierka SideWinder Ultra a terminál IntelliView 12. Lakťová opierka s ergonomickým dizajnom disponuje tlačidlami umiestnenými v zónach pre ovládanie médií a klimatizácie až po ovládacie prvky trojbodového závesu. K dispozícii sú aj klávesové skratky, ktoré umožňujú navigáciu jedným dotykom a prispôsobenie jednotlivých ponúk. Ovládanie hydraulických ventilov môže byť priradené jednotlivým tlačidlám alebo joysticku podľa toho, čo preferuje daný pracovník. Individuálne nastavenia traktora môžu byť uložené pre prácu s jednotlivými náradiami a vyvolané okamžite pred začiatkom práce s iným závesným náradím. Samozrejmosťou pri dizajnovaní nových traktorov je trend neustáleho zvyšovania počtu úložných priestorov, na ktoré nezabudol ani New Holland.

Do modelového radu T8 však pribudne i nový prírastok vo forme traktora T8.435 Ultra Command, ktorý by sa mal stať novou vlajkovou loďou. Ten bude možné vybaviť powershiftovou prevodovkou s 21 rýchlostnými stupňami vpred a piatmimi vzad. Túto novú vlajkovú loď si bude možné zaobstarať v klasickom kolesovom prevedení, ale I v pásovej verzii SmartTrax. Po prvý krát bude nový traktor T8 Genesis predstavený na nemeckom veľtrhu Agritechnica 2019 a k zákazníkom sa dostane v prvom štvrťroku 2020

Inovácie v sérii CX a CR

Nie je žiadnou novinkou, že vytriasadlové kombajny New Holland modelového radu CX7 a CX8 sú vybavené štvorbubnovým mlátiacim systémom. S priemerom bubna 750 mm, dosahujú dôkladného výmlatu, pri zachovaní vysokej kvality slamy. Od roku 2020 však dostanú spomínané kombajny možnosť výbavy novým mláťacím bubnom Ultra-Flow.

Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down