24.07.2019 | 07:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Coca-Cola zvýšila zisk v 2. štvrťroku o vyše 12 %

Americký nápojový koncern Coca-Cola oznámil za 2. kvartál rast tržieb o vyše 6 % a zisku o vyše 12 %, k čomu prispelo najmä zvýšenie dopytu po jeho sýtených, ako aj kávových nápojoch. Firma zároveň zvýšila prognózu tržieb na celý rok.

ATLANTA. Spoločnosť uviedla, že jej zisk za 2. štvrťrok dosiahol 2,61 miliardy USD (2,33 miliardy eur) oproti 2,32 miliardy USD za rovnaké obdobie minulého roka. Medziročne to znamená rast o 12,5 %.
Bez započítania mimoriadnych položiek dosiahol upravený zisk 2,72 miliardy USD, čo na akciu predstavuje 63 centov. Coca-Cola tak prekonala očakávania ekonómov, ktorí počítali s upraveným ziskom na akciu na úrovni 61 centov.
Podobne aj čisté tržby prekonali odhady analytikov, aj keď len tesne. Dosiahli 10 miliárd USD, čo medziročne znamená rast o 6,1 %. Analytici očakávali tržby na úrovni 9,99 miliardy USD.
Spoločnosť zároveň zlepšila prognózu vývoja tržieb na organickej báze. Coca-Cola pôvodne počítala s organickým rastom o 4 %, najnovšie očakáva, že dosiahne 5 %.

/tasr/

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down