30.05.2019 | 06:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Ďalší ročník univerzity pod holým nebom

Rok sa z rokom zišiel a opäť tu máme Celoslovenské dni poľa (CDP). Uskutočnia sa 4. a 5. júna 2019 na tradičnom mieste, teda v Dvoroch nad Žitavou. Aj nad týmto ročníkom CDP prevzal záštitu predseda vlády SR PETER PELLEGRINI. Pre redakciu Roľníckych novín to bol dôvod na to, aby s ním pripravila krátky rozhovor.

Pán premiér, po minulom roku ste prevzali záštitu aj nad týmto ročníkom Celoslovenských dní poľa. Čo vás presvedčilo, aby ste tak učinili?

„Dobré tradície treba zachovávať a z Celoslovenských dní poľa v Dvoroch nad Žitavou sa za tie roky stala prínosná a ojedinelá tradícia. No užitočné tradície musíme zachovávať, ale aj podporovať. Som presvedčený, že podpora tomuto podujatiu z postu predsedu vlády je namieste.“

 

Doteraz ste sa zúčastnili a slávnostne ste otvárali dva ročníky Celoslovenských dní poľa: raz, v roku 2015, ako predseda Národnej rady SR, a potom, vlani, vo funkcii predsedu vlády SR. Ktorý z týchto ročníkov sa vám zdal byť zaujímavejší, prínosnejší a lepší?

„Obe návštevy mám v živej pamäti, no určite nechcem žiadny ročník preferovať či favorizovať. Obe podujatia mali vysokú odbornú, spoločenskú a i organizačnú úroveň. A ako mi prezradili ľudia, ktorí majú o tomto podujatí dokonalý prehľad, platí to podľa všetkého o všetkých doterajších ôsmich ročníkov tejto akcie.“

 

Podujatie teda viac menej dôverne poznáte. Čo však očakávate od tohto ročníka CDP v Dvoroch nad Žitavou?

„Predovšetkým očakávam skvelú organizáciu a vysokú odbornú úroveň. Organizátorom prajem vysokú návštevnosť, nielen laickej verejnosti, ale aj profesionálov a odborníkov. Z Dní poľa v Dvoroch nad Žitavou môžu nové poznatky a inšpirácie načerpať aj drobní pestovatelia, záhradkári či chovatelia domácich hospodárskych zvierat.

(Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny)

 

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down