07.03.2011 | 08:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Ďalšia stagnácia cien ošípaných

V 9. týždni sa pozitívny vývoj cien jatočných ošípaných zastavil takmer v celej EÚ. Už druhý týždeň zostali ceny v Nemecku na pôvodnej úrovni a tým sa nemenili ceny v celej EÚ.

Na Slovensku v 9 týždni ceny stagnovali, mierny nárast v porovnaní s predchádzajúcemu týždňom bol zaznamenaný len ojedinele v malokapacitných bitúnkoch. Vo všeobecnosti sa predávalo od 1,13 – 1,22 EUR za 1 kg živej hmotnosti.
Zástupcovia zväzu chovateľov ošípaných sa 2.marca 2011 stretli s ústredným riaditeľom ŠVPS SR, kde prerokovali otázky zrušenia morových oblastí, možnosti zapracovania mäsokostnej múčky do KZ krížovým spôsobom pre ošípané a hydinu, likvidácie kadáverov a ozdravovacích programov. Dňa 4. apríla bude ústredný riaditeľ predkladať návrh v Bruseli na zrušenie morových oblastí. Ďalšie informácie budú podané chovateľom priebežne. ZCHOS-D sa taktiež stretlo s vedením SPPK, kde požiadali o spoluprácu a súčinnosť pri riešení situácie v chove ošípaných. Dohodlo sa, že nové stretnutie sa uskutoční po absolvovaní cesty predsedu SPPK do Českej republiky, kde sa zúčastní na valnom zhromaždení komory ČR. Predpokladáme, že získame informácie ohľadom podpory v ČR, kde je ochota pomôcť chovateľom ošípaných. Ceny odstavčiat dovážaných zo zahraničia sa predávajú od 2,20-2,30 EUR za 1 kg živej hmotnosti.
Predpoklad vývoja ceny : Nárast ceny.

MVDr. ANDREJ IMRICH, predseda ZCHOS-D

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down