28.07.2014 | 02:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Danone rokuje o predaji divízie zdravotníckej výživy

Francúzsky potravinársky gigant Danone rokuje o predaji svojej divízie zdravotníckej výživy americkej spoločnosti Hospira. Hodnota divízie sa odhaduje na zhruba 5 miliárd USD (3,72 miliardy eur).

       PARÍŽ. Uviedlo to dnes pre agentúry Reuters a Bloomberg s odvolaním sa na noviny Financial Times, ktorým to vraj potvrdili nemenované zdroje oboznámené s priebehom rokovaní.
      Agentúra Reuters kontaktovala hovorcu Danone, ktorý tieto informácie odmietol potvrdiť. A ani z Hospiry nikto na otázky, ktoré Reuters poslal e-mailom, zatiaľ neodpovedal.
      Agentúra Bloomberg však s odvolaním sa na svoje zdroje tvrdí, že obe strany pokračujú v rokovaniach a že divízia zdravotníckej výživy je na predaj od mája. Danone vraj o nej rokoval aj so švajčiarskym koncernom Nestlé a nemeckou spoločnosťou Fresenius.
      Podľa Financial Times kúpa divízie Danone umožní americkej spoločnosti presunúť svoju daňovú základňu do Európy, aj keď sa takéto praktiky nepáčia americkému prezidentovi Barackovi Obamovi, ktorý ich neraz kritizoval.
      Francúzskemu potravinárskemu gigantovi, ktorý je najväčším výrobcom jogurtov na svete, zasa predaj divízie zdravotníckej výživy umožní sústrediť sa na potravinárske značky. Koncern pravdepodobne použije peniaze z predaja na ďalšiu expanziu.
      Danone dosiahol v 1. polroku 2014 horšie, ako očakávané výsledky. Na príčine bol slabší predaj mliečnych produktov v Európe a dojčenskej výživy v Ázii.
      (tasr)


Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down