12.06.2014 | 06:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Danone zatvorí tri mliekarne

Francúzska potravinárska firma Danone plánuje zatvoriť tri mliekarne, a to v Taliansku, Nemecku a Maďarsku. O prácu tak príde 325 ľudí. Dôvodom je klesajúci dopyt po mliečnych výrobkoch v týchto krajinách. Informovala o tom agentúra Reuters.

PARÍŽ. Najväčší svetový výrobca jogurtov, ktorému patria značky ako Activia a Actimel, generuje až 60 % svojich tržieb z predaja mliečnych výrobkov. Tento sektor však zasiahol výrazný rast cien mlieka a slabý spotrebiteľský dopyt v Európe po zavedení vládnych úsporných opatrení.
      Spoločnosť Danone preto zatvorí svoje závody v talianskom Casale Cremasco, nemeckom meste Hagenow a v maďarskej metropole Budapešť a postupne presunie výrobu do svojich tovární v Belgicku, Poľsku, Francúzsku a tiež v Nemecku, aby zlepšila konkurencieschopnosť mliekarenskej divízie.
      Danone vlastní v Európe 19 mliekarní, v ktorých zamestnáva zhruba 9000 ľudí. Celkový objem predaja Danone na starom kontinente už síce vykazuje známky postupného zlepšovania, ale v Taliansku, Nemecku a Maďarsku stále klesá, čo má za následok nadbytok výrobnej kapacity. Na ilustráciu, predaj čerstvých mliečnych výrobkov v Maďarsku sa v rokoch 2011 až 2013 prepadol o 20 %. A v 1. kvartáli tohto roka sa celkový odbyt čerstvých mliečnych produktov Danone znížil o 3,7 %, keďže koncern premietol do cien pre zákazníkov zdraženie mlieka v niektorých krajinách, vrátane Ruska.
(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down