07.05.2013 | 02:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Dánska spoločnosť Carlsberg sa vrátila k zisku

Dánska pivovarnícka spoločnosť Carlsberg oznámila v 1. štvrťroku návrat do zisku, keď ju podporil najmä zvýšený dopyt v Ázii. Informovali o tom agentúry Reuters, AP a Bloomberg.

KODAŇ. Čistý zisk Carlsbergu dosiahol za prvé tri mesiace 62 miliónov dánskych korún (8,32 milióna eur), kým v rovnakom období minulého roka evidovala spoločnosť stratu 76 miliónov DKK. Tržby sa medziročne zvýšili z 12,8 miliardy na 13,3 miliardy DKK.

Prevádzkový zisk bez započítania niektorých jednorazových položiek vzrástol z 574 miliónov DKK v 1. kvartáli 2012 na 661 miliónov DKK. Firma tak prekonala očakávania trhov, keďže analytici, oslovení agentúrou Bloomberg, predpokladali zisk 624 miliónov DKK.

Objem predaja piva zvýšila firma v 1. kvartáli medziročne zhruba o 5 %, čo je dobrý výsledok, keďže 1. štvrťrok býva najslabším kvartálom. Veľkou mierou sa pod to podpísal dopyt na ázijských trhoch, ktoré sa na celkových tržbách spoločnosti podieľali v 1. kvartáli zhruba 20 %. Výsledky zvýšili hodnotu akcií spoločnosti na burze v Kodani o 5,5 %, čo znamená najvýraznejší rast od začiatku júna minulého roka.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down