24.11.2010 | 01:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Deere & Co hospodári so ziskom

Najväčší výrobca poľnohospodárskych strojov na svete, americký podnik Deere & Co, za svoj účtovný štvrtý kvartál dosiahol zisk 457,2 mil. USD čiže 1,07 USD na akciu, pričom v rovnakom štvrťroku predchádzajúceho roka skončil v čistej strate 222,8 mil. USD čiže 53 centov na akciu.

Podnik zároveň uviedol, že jeho tržby za účtovný štvrtý kvartál vzrástli o 35 %, na 7,2 mld. USD. Zisk podniku tak prekonal očakávania. Analytici, oslovení v prieskume agentúry Reuters, odhadovali, že Deere & Co za štvrtý štvrťrok dosiahne zisk 95 centov na akciu pri tržbách 6,25 mld. USD.

Deere & Co však zverejnil predbežnú prognózu pre rok 2011, ktorá nenapĺňa očakávania analytikov. Podnik predpokladá, že za celý rok 2011 vykáže zisk v sume 2,1 mld. USD. Analytici predpovedajú, že to bude 2,42 mld. USD. Firma ráta s tým, že nadchádzajúci rok bude komplikovaný, pretože bude na trh uvádzať rekordný počet nových modelov svojich strojov vzhľadom na to, že na mnohých trhoch musí vyhovieť prísnejším emisným štandardom.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down