21.05.2018 | 11:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Deň otvorených dverí spoločnosti Raftys s. r. o.

Firma Raftys s. r. o. otvorila dňa 9. mája svoje brány pre návštevníkov. V areáli spoločnosti sa nachádza aj 14 hektárový ovocný sad, vodná nádrž, ktorá je využiteľná aj na športový rybolov a kvapkovú závlahu pre ovocný sad. Spoločnosť Raftys bola založená v roku 1991. Pôvodne niesla firma názov Ing. Zoltán Szabó – Raftys, podľa p. Zoltána Szaba, ktorý je konateľom firmy. Po desiatich rokoch podnikania vzniká aj Raftys Slovakia s. r. o.

Na začiatku sa firma zaoberala obchodovaním so zeleninou. Neskôr, v polovici roku 1994 sa táto spoločnosť rozbehla naplno, a to aj s predajom sušičiek. Firma začala predajom sušičiek Pedrotti, ktoré firma predáva momentálne už 24 rokov. Sušičky Pedrotti sú talianskou značkou, ktorú spoločnosť Raftys s. r. o. zastupuje na slovenskom a českom trhu. Firma Raftys je  Slovenskou trojkou v predaji sušičiek. Popri tejto značke sa zaoberajú aj predajom strojov iných výrobcov, ako je napr. Sukup. V portfóliu spoločnosti Raftys Slovakia sú sušičky Sukup (Dancorn) už 8 rokov. Na našom trhu si sušičky tejto značky našli už dvanásť majiteľov.

V znamení „mobility“

Všetky sušičky sú mobilné, avšak medzi rôznymi modelmi je možné nájsť rozdiely, a to v spôsobe práce. Jedny sú totiž šaržové a druhé prietokové. Sušičky Pedrotti majú vlastné príjmové koše a vlastné kanále, čiže sú v podstate ihneď pripravené do prevádzky. Sušičky Sukup sú riešené tak, že je potrebné zaobstarať k nim dopravníky na prísun materiálu a odsun materiálu. Dopravníky, ktoré môžu byť použité pri týchto typoch sušičiek je možné taktiež nájsť v portfóliu spoločnosti Raftys. Dopravníky sú dodávané od slovenského výrobcu. Ako hovorí p. Ing. Zoltán Szabó,  uprednostňuje slovenských výrobcov. „Snažíme sa pridať do systémov na sušenie obilia aj slovenské výrobky, pretože mi záleží na tom, aby peniaze, ktoré za výrobok poľnohospodár zaplatí aj ostali doma na Slovensku, ak je to možné,“ konštatuje Ing. Szabó. Sušičky sú zásobované energiou propán‑butánom, zemným plynom, prípadne naftou. Na sušičkách sa neustále objavujú nejaké
novinky. V prípade sušičiek Pedrotti je ku stroju možné priradiť aj predčističku a tým pádom plevy a menšie časti, ktoré sú ľahšie ako osivo sama oddelí a materiál je po tomto úkone takmer plne
čistý. Podľa slov p. Ing. Szaba sú náklady na sušenie 1 t materiálu 0,85 – 1,20 eura. Pri sušičkách Pedrotti používajúcich naftový agregát (napriek tomu, že zatiaľ tento typ nie je v EÚ zakázaný)
majitelia často premýšľajú však dopredu a používajú aj dodávaný výmenník tepla. „Vo firme Raftys máme zaužívaný systém predaja sušičiek, kde je možné, aby sme starú sušičku odkúpili od jej majiteľa a následne cenu započítame pri kúpe nového stroja. Sú aj firmy, ktoré majú od nás už druhú generáciu strojov. Vlastnili 18 rokov sušičku zakúpenú u nás a následne sa rozhodli o výbere novej sušičky,“ vysvetľuje Ing. Szabó. „Príkladom je PD Kolárovo, kde sa sušičky od firmy Raftys už menili a sú s nimi spokojní,“ dodáva Ing. Szabó.

Viac sa dočítate v Roľníckych novinách č. 20

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down