26.05.2023 | 11:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Deň otvorených dverí u Moreau Agri

Po vynútenej pandemickej prestávke sa nám tento rok pomaly, ale isto zaplňuje kalendár podujatí nadšencov poľnohospodárskej techniky, do ktorého neodmysliteľne patrí aj Deň otvorených dverí spoločnosti MOREAU AGRI a MANNET. Úspešná spoločnosť, ktorá vznikla ešte v spoločnom československom štáte v roku 1991 je dnes už stálicou na trhu s poľnohospodárskou technikou, a dlhoročnou jednotkou v predajoch teleskopických manipulátorov. I znamení tejto techniky sa niesol jej Deň otvorených dverí, na ktorý samozrejme zavítala aj redakcia Roľníckych novín.

Dňa 18. mája sa napriek, alebo aj vďaka veľkému množstvu zrážok, ktoré padlo niekoľko dní v poradí pred podujatím zišlo v Maduniciach zhruba 700 návštevníkov, ktorí dostali možnosť nazrieť do útrob sídla spoločnosti, prezrieť si stacionárnu výstavu techniky, či utužiť svoje profesijné vzťahy. V nových priestoroch, ktoré boli otvorené začiatkom roku 2020 sa mali možnosť stretnúť zákazníci aj vďaka neustálemu rozrastaniu sa portfólia o nové popredné značky poľnohospodárskej techniky. Od traktorov Landini, Zetor, či McCormick, cez manipulačnú techniku Manitou, sejacie stroje Monosem, techniku na obrábanie pôdy a zber krmovín Pöttinger až po stroje na ochranu rastlín Kuhn Blanchard, aplikačnú techniku Sulky či dopravnú  techniku Joskin, portfólio spoločnosti dnes zahŕňa šestnásť značiek, a tak dokáže plne uspokojiť potreby každého poľnohospodára. 

Ku dňom otvorených dverí spoločnosti MOREAU AGRI už tradične patrí dobré jedlo - pečená klobása, rôzne druhy kávy a dobrá nálada medzi návštevníkmi a predajcami techiky. Súčasťou sprievodného programu bola tento rok i výstava motocyklov z osobnej zbierky motocyklového esa, Petra Baláža, ktorý bol prítomný počas celého trvania podujatia. Desaťnásobný majster ČSSR na cestných okruhoch tu prezentoval okrem svojej zbierky aj svoju publikáciu ŽIVOT NA PLNÝ PLYN a potešil fanúšikov a zberateľov i svojimi podpis kartami.

V stacionárnej výstave techniky mali návštevníci možnosť zazrieť aj minuloročnú novinku z nitrianskeho Agrosalónu, teleskopický manipulátor Manitou MLT 850-145 V+, ktorý je určený predovšetkým pre veľké farmy a družstvá, ale aj potravinársky, drevársky priemysel a odpadové hospodárstvo. Jeho vysoký výkon ho predurčuje na intenzívne nasadenie vo veľkých podnikoch a jeho vysoká rýchlosť hydraulických pohybov vďaka 200 l/min LSU čerpadlu doplnená vylamovacou silou lyžice (8 670 daN) je o vyše 30% vyššia ako dosahujú iné porovnateľné modely teleskopov. Navyše systém využíva pri spúšťaní ramena regeneratívnu hydrauliku. Plynulá prevodovka M-Vario Plus umožňuje stroju prispôsobiť sa potrebám zákazníkov vďaka komfortným a dynamickým módom.

Ani tento rok v Maduniciach nechýbala súťaž obslúh manipulátorov Veľká cena Manitou, ktorá je neoddeliteľnou súčasťou všetkých dní otvorených dverí spoločnosti MOREAU AGRI. V súťaži zručnosti, ktorej mali tento rok za úlohu prejsť dráhou za čo možno najkratší čas, a to vrátane strelenia koša basketbalovou loptou za pomoci klasických lyžín manipulátora, zaparkovania do garáže a obídenia jedného kola s nabratou paletou, sa mali možnosť predviesť chlapi z celého Slovenska. Jednotliví strojníci si tak v tejto súťaži malo možnosť zmerať si navzájom svoje sily a porovnať svoje jazdecké umenie. 

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down