24.08.2018 | 01:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Deň poľa v Nevericiach s ponukou repiek a obilnín

Popredný dodávateľ osív pre slovenských poľnohospodárov – spoločnosť RAPOOL Slovakia usporiadala v júni na poliach PD Neverice deň poľa zameraný na odrody hustosiatych obilnín a repky. Podujatie sa uskutočnilo v spolupráci so spoločnosťami BASF, ktorá predstavila technológie ošetrenia poľných plodín a LEMKEN Slovakia, ktorá predviedla technologické súpravy pre konvenčnú a minimalizačnú prípravu pôdy.

Hostiteľ podujatia Ing. Peter Horňáček, predseda PD Neverice, priblížil hospodárenie na celkovej výmere  3 553 hektárov pôdy. Rastlinná výroba je zameraná na pestovanie hustosiatych obilnín na takmer 1 000 hektároch. Z olejnín sa venujú prioritne pestovaniu ozimnej repky, v tomto roku približne na 600 hektároch. V rámci živočíšnej výrobe chovajú hovädzí dobytok v počte 1 050 kusov  a zaujímavosťou je danielia farma so 700 kusmi zvierat.

Za spoločnosť RAPOOL Slovakia hostí podujatia pozdravila jej riaditeľka Ing. Andrea Krkošová. Pozornosť upriamila na nové hybridy repky ozimnej a odrody pšenice vrátane hybridných, ktoré sú súčasťou pokrokových technológií spoločnosti.

Komplexne v ochrane repky

„Pre ošetrenie repky na jeseň máme herbicíd Butisan® Complete s vyváženým pomerom troch účinných látok - metazachlorDMTA-P a quinmerac,“ predstavil ošetrenie Ing. Robert Jurových zo spoločnosti BASF.

Výhody prípravku, ktorý sa aplikuje v dávke 2 až 2,5 litra na hektár, sú v účinnosti, spoľahlivosti a flexibilite použitia proti najdôležitejším burinám repky. V prípade dobrých vlahových podmienok odporúča R. Jurových proti burinám zasiahnuť preemergentne. Ak je sucho a pri sejbe repky v skoršom termíne, si treba počkať na buriny a vykonať skorú postemergentnú aplikáciu. Po vzídení rastlín odporučil ošetrenie s regulátorom rastu Caryx® v dávke 0,75 až 1 liter na hektár s aplikáciou na jeseň.

„Systém ošetrenia na báze prípravkov Efilor® a Pictor® predstavujeme ako boscalidový ochranný štít proti všetkým dôležitým chorobám repky s cieľom zabezpečiť dlhodobú fungicídnu clonu,“ uviedol k ďalšiemu ošetreniu R. Jurových, dávka Efiloru® je 0,75 až 0,8 litra na hektár a Pictoru® 0,4 litra na hektár.

Viac sa dočítate v Roľníckych novinách.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down