18.02.2022 | 03:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Deutz-Fahr: nový štvorvalcový traktor 6C

Nemecký Deutz-Fahr po menšej odmlke predstavuje nový kompaktný rad traktorov 6C. Traktory budú vybavené menšími štvorvalcovými motormi s výkonom od 114 do 136 k, s ktorými bude spolupracovať aj novo vyvinutá prevodovka. Obsluha sa zároveň usadí do novej kabíny.

Výrobca svoj traktor predstavuje ako manévrovateľný, pohodlný a jednoduchý. Nový rad 6C, ktorý nahrádza predchádzajúci rad 6 (120-140) zahŕňa tri modely vo výkonovom rozsahu od 114 do 136 k: 6115C, 6125C a 6135C. Na výber majú byť podľa dostupných informácií aj tri varianty prevodoviek: klasická PowerShift prevodovka, bezstupňová prevodovka TTV a novo vyvinutá prevodovka RVshift. V prípade poslednej menovanej sa jedná o prevodovku s plným powershiftom, ktorá dokáže automaticky preradiť všetkých 20 prevodových stupňov vpred a 16 vzad. Motory z fabriky v Kolíne nad Rýnom neohúria, ale ani neurazia. V prípade potreby poskytujú navýšenie výkonu o 7 konských síl, čo stačí na ľahšie práce v preprave a pri použití vývodového hriadeľa.

Na výber s troma prevodovkami

V základe si môžete nové kompaktné traktory 6C zaobstarať s trojstupňovou Powershift prevodovkou s 5 stupňami a 4 rozsahmi. Rovnako ako prevodovky RVShift a TTV, aj nastaviteľný PowerShuttle pre plynulé a presné zmeny smeru.

Nová prevodovka RVShift je však už iný šálok kávy, a je založená na koncepte úplného radenia pod zaťažením a ponúka 20 rýchlostí vpred a 16 vzad s funkciou automatického radenia pod zaťažením (APS). V závislosti od požiadaviek môže byť prevodovka vybavená aj plazivým prevodom, ktorý pokrýva rýchlosti nižšie ako 100 m/h.

V prípade výbavy traktora prevodovkou RVShift prekvapí príjemne maximálna rýchlosť, ktorá sa u nových modelov vyšplhá až na 50 km/h, a to pri znížených otáčkach motora. Traktory dosahujú 40 km/h pri úsporných menej ako 1650 ot./min. Nová prevodovka umožňuje podľa výrobcu rýchle a neprerušované radenie a ponúka aj možnosť preskakovania prevodových stupňov. Rýchle prepínanie medzi poľným a cestným prevodom je možné jednoduchým stlačením tlačidla na lakťovej opierke. Výrobca vo svojej prezentácii zdôrazňuje, že joystick modelov RVShift je zredukovaný na to najpodstatnejšie, aby umožnil čistý zážitok z jazdy.

Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down