16.07.2013 | 06:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Deviate medzinárodné majstrovstvá Slovenskej republiky v strihaní oviec

Už po deviatykrát bude Liptovská Lúžna hostiť najšikovnejších majstrov v strihaní oviec zo Slovenska, Česka i Poľska, ktorí si zmerajú svoje sily na Medzinárodných majstrovstvách SR v strihaní oviec. Organizátori, Zväz chovateľov oviec a kôz na Slovensku a SPDP Lúžňan, vás privítajú 27. júla 2013 v areáli pri mliekarni SPDP Lúžňan, kde uvidíte súťažiacich v metóde strihania na zemi i na lavici.

V minulom ročníku zápolili i titul „Majstra Slovenska“ šestnásti súťažiaci, ktorí dovedna ostrihali viac ako 300 oviec. Inak tomu nebude ani v tomto roku. Ocenený bude najrýchlejší a najšikovnejší strihač.

Doterajším tohoročným rekordom je čas 1,08 minúty, ktorý dosiahol strihačský majster Ján Hankovský na regionálnej strihačskej súťaži v Kamenici. O tom, či bude rekord prekonaný sa príďte presvedčiť na vlastné oči. Na spestrenie programu sú pre všetkých návštevníkov pripravené ukážky ručného strihania oviec, neodlúčiteľnou je aj súťažná disciplína v pití žinčice a jedení bryndze.

Podrobné pravidlá, organizačné pokyny a prihlášku pre súťažiacich nájdete na internetovej stránke zväzu chovateľov oviec a kôz www.zchok.sk.

(MPRV SR)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down