Dieci na Agritechnice aj s novým MINI AGRI-E

Na veľtrhu Agritechnica 2023 nemohol chýbať ani taliansky výrobca manipulačnej techniky DIECI, ktorý prezentoval na svojom stánku viacero noviniek. Zrejme tou najviditeľnejšou z nich bol nový model e-manipulátora, ktorý bol v expozícii predvedený v špeciálnom lakovaní. Revolúcia v portfóliu spoločnosti prišla na svet po koncepte Hybrid Boost System, za ktorý bola spoločnosť ocenená na veľtrhu EIMA 2022. Predstavením plne elektrického stroja však teraz robí firma ďalší krok smerom k udržateľnejšiemu poľnohospodárstvu.

Nákladová efektívnosť, regulácie európskej únie a životné prostredie sú jednými z hlavných príčin, vďaka ktorým došlo ku vzniku plne elektrického manipulátora s množstvom inovatívnych funkcií, ktorý bol predstavený na veľtrhu Agritechnica 2023.

Mini agri-e: prvý plne elektrický od Dieci

Mini Agri-e patril na veľtrhu Agritechnika medzi hlavné „ťaháky“ talianskeho výrobcu, keďže ide o prvý plne elektrický teleskopický manipulátor Dieci. Novinka je podľa výrobcu výsledkom interného výskumu, ako aj neustálej a starostlivej pozornosti zameranej na potreby špecializovaných podnikov. Má zároveň predstavovať veľkú inováciu z hľadiska udržateľnosti, ziskovosti a nákladovej efektívnosti, ktorá na jednej strane reaguje na rastúce povedomie o vplyve na životné prostredie a na strane druhej na čoraz prísnejšie predpisy, ktoré v súčasnosti zabraňujú prístupu tradičnej manipulačnej techniky do vnútri hál, maštalí, priemyselných podnikov a projektov s nízkymi emisiami uhlíka.

Svojím novým plne elektrickým teleskopickým manipulátorom DIECI podporuje farmárov pri ich prechode na nové zdroje energie, pričom zaručuje vysoký výkon, silu a rýchlosť bez kompromisov a obmedzení. Medzi hlavné prednosti tohto nového teleskopického manipulátora patria maximálna nosnosť 2 600 kg, výška zdvihu až 6 metrov, ťahová sila rovná dieselovému modelu, trakčný motor s výkonom 19 kW a hydromotor s výkonom 22 kW, či dostupnosť až 2 lítiových batérií (LiFePo4) poskytujúcich maximálny výkon až 44 kWh a možnosť celodennej prevádzky stroja na jediné nabitie.

Spoločnosť Dieci nezabudla v prípade elektrického manipulátora ani na prácu v zimných mesiacoch a tak disponuje novinka tepelným manažmentom, ktorý umožňuje prevádzkovať a nabíjať batérie aj v chlade. Stroj je navyše navrhnutý tak, aby mohol byť napájaný z rôznych elektrických zdrojov, či už sa jedná o štandardný nabíjací stĺpik alebo o zásuvku v domácnosti či v priemyselných halách. Dieci Mini Agri-e je štandardne vybavený tromi nabíjacími zásuvkami. K dispozícii je priemyselná zásuvka (220 V) a ( 380–400 V ), no manipulátor je možné nabíjať i rôznymi typmi externých rýchlonabíjačiek.

„Mini Agri-e pracuje pri nulových emisiách, vďaka čomu nájde využitie v skleníkoch, výrobných halách, či iných vnútorných priestoroch, kde sa vyžaduje okrem nulových emisií aj znížená hlučnosť. Elektrický pohon navyše vyžaduje menej servisných úkonov a prináša minimalizáciu prestojov z dôvodu poruchy,“ hovorí o novinke Ing. Marek Chlebo, produktový manažér spoločnosti Agroservis.

Firma Dieci tiež vyvinula systém E-Modular Power Pack (E-MPP). Ide o modulárnu sadu umožňujúcu prispôsobiť stroj Dieci Mini Agri-e špecifickým potrebám používateľa. Výhodou E-Modular Power Pack-u pre plne elektrické teleskopické manipulátory má byť kedykoľvek rozšíriteľný akumulátor (aj v čase po uvedení na trh), možnosť prispôsobenia vlastností stroja na základe prevádzkových potrieb, jednoduchá a rýchla výmena súpravy, a to aj v teréne v prípade a možnosť ponúknuť zákazníkom batériu, ktorá vyhovuje ich špecifickým potrebám.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down