Dieci: nový, výkonnejší model Agri Pivot

Kĺbové kolesové nakladače sú široko považované za základné stroje v oblastiach, ako sú farmy a stavby najmä vďaka ich pôsobivej všestrannosti, ľahkému manévrovaniu a pomerne veľkému dosahu.

V reakcii na potreby trhu a v spolupráci so svojou globálnou predajnou sieťou prišla spoločnosť DIECI nedávno s pokročilým modelom Pivot T80, ktorý zlepšuje kľúčové faktory vrátane pohodlia, stability a obratnosti.

Nový kĺbový teleskopický nakladač T80, ktorý bol predstavený vo svetovej premiére na veľtrhu Agritechnica 2023, sa pripája k osvedčeným modelom T60 a T70 a, čo je zrejmé, prevyšuje ich aj svojím výkonom. Mal by byť dobrou voľbou pre farmy so živočíšnou výrobou, stavebné práce, logistické centrá a všetky tie spoločnosti, ktoré potrebujú ešte spoľahlivejší a efektívnejší stroj.

T80 má ponúknuť zvýšenú nosnosť 3,5 t v kombinácii s vyšším maximálnym výkonom až 114 kW. Zväčšené je aj hydraulické čerpadlo, ktoré teraz zabezpečuje vyššiu pojazdovú rýchlosť ako aj zrýchlenie. Nakladač je vybavený aj hydraulickým rozvádzačom Flow Sharing pre vykonávanie niekoľkých pohybov súčasne.

S týmito vlastnosťami prekračuje Pivot T80 štandardy, ktoré už stanovili jeho predchodcovia, čím zvyšuje možnosti svojho využitia. Navyše, vybavením stroja kompatibilným zariadením získa zákazník prístup k ešte väčším možnostiam využitia , čím sa jeho investícia ďalej optimalizuje.

Od funkcií po kabínu

Najprínosnejšou vlastnosťou kĺbových teleskopických nakladačov Pivot je to, že kombinujú všetky manévrovacie schopnosti a praktickosť kolesových nakladačov s nakladacou a manipulačnou kapacitou teleskopických nakladačov. To, čo odlišuje tieto stroje okrem ich prevádzkových vlastností, je úroveň pohodlia, ktorá je základom pre zlepšenie a uľahčenie pracovných podmienok.

Pre zjednodušenie obsluhy má kĺbový teleskopický nakladač T80 niekoľko významných technických prvkov, medzi ktoré patrí napríklad dvojité hydraulické čerpadlo v spojení s novou VS Evo2 prevodovkou (elektronicky riadená hydrastatika) poskytuje štyri pracovné režimy a zvýšenú tlačnú a ťažnú silu. K dispozícii sú pokročilé funkcie trasenia, steny, pamäte a plávajúceho ramena, prednastavené ovládacie prvky, ktoré umožňujú špecifické základné pohyby, ako je vytriasanie lopaty na konci zdvihu alebo zapamätanie polohy ramena jediným kliknutím.

S funkciou ECO pre ešte udržateľnejšie používanie vďaka nižšej spotrebe paliva a zníženým emisiám hluku dokáže stroj pracovať hoci aj pri maximálnej rýchlosti 40 km/h, zatiaľ čo s funkciou plazivého pohybu je k dispozícii nastaviteľná rýchlosť vpred pomocou plynového pedálu pri zachovaní konštantných otáčok motora a prietoku oleja. To umožňuje ešte efektívnejšie využitie špecifického príslušenstva, ako sú zametacie stroje.

Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down