19.03.2020 | 08:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Digitálna platforma xarvio™ predstavuje nové vlastnosti produktu FIELD MANAGER pre rok 2020

Produkt digitálneho poľnohospodárstva xarvio™ FIELD MANAGER od spoločnosti BASF zaznamenal silný rok 2019, počas ktorého pomohol viac ako 17 000 poľnohospodárom na viac než dvoch miliónoch hektároch polí. Na základe rozsiahlej spätnej väzby zákazníkov aplikácia predstavuje nové vlastnosti pre rok 2020.

Patrí sem manažment živín pre špecifické zóny poľa vrátane ich načasovania a dávkovania, mapa aplikácie s automaticky integrovanými ochrannými zónami a bezdrôtové napojenie na stroje. Okrem toho xarvio™ FIELD MANAGER ponúka aj funkcie, ktoré poľnohospodárom a ich poradcom umožňujú lepšie spolupracovať priamo v programe. Všetky nové vlastnosti sú pre poľnohospodárov na celom svete dostupné prostredníctvom mobilných zariadení. Na Slovensku budú k dispozícii od roku 2021.

Nové vlastnosti produktu dopĺňajú už tak rozsiahlu škálu služieb, medzi ktoré patrí i poskytovanie informácií o špecifických zónach v reálnom čase, ako napríklad detailné štádium rastu plodín a mobilné upozornenie na mieru rizika chorôb a napadnutie škodcom na konkrétnom poli, ktoré sa vyhodnocuje na základe rizikových modelov trhu testovaných 25 rokov.

Pre vyššiu návratnosť investícií

V roku 2019 pomohol produkt xarvio FIELD MANAGER poľnohospodárom dosiahnuť na poliach vyššiu návratnosť investícií. Napríklad v sezóne 2017/2018 dosiahli európski farmári, ktorí na základe odporúčania programu chránili svoje polia proti chorobám, v priemere o 32 eur na hektár viac ako poľnohospodári využívajúci štandardný režim ochrany s tromi aplikáciami fungicídov.

„Bolo úžasné vidieť, koľko poľnohospodárov v uplynulom roku začalo využívať digitálne poľnohospodárstvo a výsledky ich presvedčili hneď po prvej sezóne. Keď vidíme, že náš program zákazníkom účinne zvyšuje zisky a šetrí čas, povzbudzuje nás to v ďalšom vývoji digitálnych optimalizačných algoritmov pre produkciu plodín,“ vysvetľuje Joseph Allendorf, produktový manažér pre xarvio FIELD MANAGER.

Viac sa dočítate v Roľníckych novinách.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down