11.01.2011 | 10:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Dioxínový škandál pokračuje

Škandál s dioxínom v nemeckom krmive pre hydinu a ošípané má nové obete. Testy odhalili vysokú koncentráciu tejto nebezpečnej chemikálie v bravčovom mäse z farmy v Dolnom Sasku. Stovky zvierat preto čaká porážka. Oznámilo to dnes ministerstvo poľnohospodárstva spolkovej krajiny Dolné Sasko.

Farma sa dostala na zoznam potenciálnych obetí dioxínového škandálu, pretože kúpila krmivo pre zvieratá, ktoré obsahovalo aditíva od firmy Harles & Jentzsch GmbH. Tá okrem iného vyrába aj tuky, určené do kŕmnych zmesí, a práve v nich bol objavený karcinogénny dioxín. Nemecké úrady teraz pátrajú po príčinách kontaminácie a zvlášť sa snažia zistiť, či sa do tukov pre kŕmne zmesi dostali tuky určené na technické využitie.

Škandál s dioxínom sa začal 3. januára, keď úrady v Nemecku objavili vo vajciach a hydine zvýšenú koncentráciu tejto nebezpečnej látky. Vyšetrovanie odhalilo, že na príčine je kontaminované krmivo, ktoré sa dostalo aj do Dánska a Francúzska. Kórejská republika v reakcii na škandál zakázala dovoz mäsa z Nemecka, a Rusko oznámilo, že uvažuje o sprísnení kontroly dovážaných nemeckých produktov živočíšneho pôvodu.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down