28.12.2021 | 11:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

DirectInject systém od firmy Amazone - rýchle, flexibilné variabilné dávkovanie prípravkov na ochranu rastlín

Ako typické riešenia dodatočnej montáže, systémy priameho vstrekovania prípravkov sa doteraz sotva uchytili na poľnohospodárskom trhu, najmä kvôli svojim rôznym nevýhodám. Jedným z dôvodov je napríklad nádrž namontovaná na plošine postrekovača. Privádza koncentrované prípravky na ochranu rastlín, ktoré sú prečerpávané cez veľké vzdialenosti, do centrálneho okruhu postrekovača. To vedie k pomalému nástupu novej zmesi do dýz postrekovača. V praxi bežná aplikácia riadená prostredníctvom systému ISOBUS na čiastkových plochách je preto prakticky nemožná. Ťažkosti sú spojené s vysokou variabilitou rôznych formulácií prípravkov na ochranu rastlín, vrátane granulovanej formy.

Flexibilný výber prípravkov na ochranu rastlín a použitie účinných látok na čiastkových plochách podľa potrieb rastlinnej výroby kladie čoraz väčšie nároky na poľnohospodárov a technológiu modernej ochrany rastlín. DirectInject je riešením problémov vyplývajúcich zo zvýšenej flexibility a ekonomicky výhodného zväčšenia kapacity postrekovačov. Flexibilné dávkovanie tekutých a granulovaných prípravkov na ochranu rastlín umožňuje s existujúcim systémom vhodnú reakciu na príslušné podmienky na poli. Ďalšou výhodou je, že už nie sú potrebné zbytočné prejazdy pre plnenie, čo šetrí náklady podniku na pohonné hmoty a pracovný čas. Nepoužité prípravky na ochranu rastlín je možné vrátiť do pôvodnej nádoby, čo znamená, že potrebné množstvo pesticídov nemusí byť pred aplikáciou obsluhe vôbec známe. Osud reziduí prípravkov tak už nie je podstatný. Úplná integrácia do okruhu postrekovej kvapaliny a prevádzka postrekovača prostredníctvom systému ISOBUS sa rovná jednoduchej obsluhe a automatickému čisteniu prostredníctvom balíka Comfort-Pack plus. Čistenie možno vykonať pohodlne a rýchlo z kabíny traktora na poli. V prípade, ak sú k dispozícii aplikačné mapy, odpadá potrebný čas na reakciu a cielený postrek je možné ľahko vykonávať s vysokou presnosťou.

DirectInject preto pokladá základ pre ešte presnejšiu ochranu rastlín s minimálnym využitím zdrojov, čím chráni životné prostredie a znižuje náklady.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down