12.09.2023 | 08:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

DISCO 9700 RC AUTO SWATHER: Špecialista na veľké objemy

Pokus preddefinovať novú triedu veľkých žacích strojov od spoločnosti CLAAS sa nazýva DISCO 9700 RC AUTO SWATHER. Stroj, ktorý bol predstavený v júli na prezentácií noviniek pre nadchádzajúce sezóny disponuje pracovným záberom až 9,50 m, ACTIVE FLOAT reguláciou prítlaku, nepretržitou ochranou pred kolíziami, valcovým kondicionérom a flexibilným, vysoko výkonným automatickým riadením riadkov s optimalizovaným tokom hmoty je tento žací stroj profesionálnou voľbou pre výkonný, napriek tomu šetrný zber krmovín a biomasy.

Kosenie lucerny, krmovín a siláže je pre žacie stroje špeciálnou výzvou. Aj keď je lucerna krehká plodina, ktorá si vyžaduje obzvlášť šetrnú úpravu, ako je siláž z celých plodín a zimné krmivo, produkuje zároveň vysoké výnosy, takže žací stroj musí zvládnuť aj veľké objemy biomasy. Efektívny tok plodín je preto rovnako dôležitý ako robustné, pevné pohony a vysokovýkonné zhrňovanie riadkov s ich optimalizovaným vytváraním. Tieto vlastnosti sa stávajú čoraz dôležitejšími s rastúcou kultiváciou substrátov z biomasy, ako napr. cirok, a rastúcim podielom lucerny v striedaní plodín, čo odráža prechod k lokalizovanejšej produkcii bielkovín pre chov dobytka.

Kombinácia vysokého výkonu a šetrného spracovania

Ako vlajková loď novej série DISCO 9700, model DISCO 9700 RC AUTO SWATHER bol navrhnutý špeciálne na zber veľkých až veľmi vysokých objemov krmovín až do 60 t/ha v kombinácii so šetrnou úpravou a zoskupovaním riadkov. Inými slovami, veľkokapacitný žací stroj je predurčený na šetrný zber biomasy, lucerny, trávy a iných krmovín na úrodných parcelách.

Inovatívny tok hmoty je zvláštnou vlastnosťou modelu DISCO 9700 RC AUTO SWATHER. Štandardne sú valcové kondicionéry poháňané dvojitým hnacím valcom so špeciálne navrhnutou prevodovkou. Toto riešenie zaručuje maximálnu priepustnosť a odolnosť aj pri dlhodobom náročnom používaní. Prevodovka a hnacie ústrojenstvo sú navrhnuté na použitie s traktormi do 500 koní a obsahujú nové trojité teleskopické hnacie hriadele P-Line vyvinuté v spolupráci so spoločnosťou Walterscheid, ktoré obsahujú špeciálne tvrdené oceľové profily s veľkým priemerom a novú treciu spojku K-90. Táto kombinácia robí v súčasnosti zo stroja DISCO 9700 RC AUTO SWATHER najvýkonnejší žací stroj so zhadzovacím pásom s kondicionérom na trhu.

Dva protibežné polyuretánové valce drvia biomasu jemne, ale efektívne a bez straty. Kondicionér sa rozprestiera po celej šírke žacieho stroja, aby sa zabezpečil plynulý lineárny tok bez upchávania. Optimalizovaný prenos biomasy na 1 100 mm široké, extrémne robustné priečne dopravníkové pásy vystužené kevlarom zaisťuje rovnomerné zásobenie pásových jednotiek AUTO SWATHER. Tie vytvárajú rovnomerný, voľný a dokonale tvarovaný riadok, ktorý za ním idúci stroj ľahko naberie a spracuje.

Pri práci bez zoskupovania riadkov, s menším opätovným rastom alebo keď je potrebné nižšie zavädnutie, je možné jednu alebo obe pásové jednotky hydraulicky zložiť, aby sa pripravila pracovná šírka 19 m až 12 m (metóda „19 až 12“) pre ďalší prejazd so 12,7 m širokým štandardným štvorrotorovým zhrňovačom.

Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down