15.03.2013 | 12:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Diskusia k návrhu zákona o odbytovom fonde

Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR predložilo v medzirezortnom pripomienkovom konaní návrh zákona o odbytovom fonde, s termínom jeho ukončenia 5. marca 2013.

K predmetnému návrhu zákona bolo vznesených 420 pripomienok, z toho 267 zásadných. Počas tohto týždňa sa uskutočnili rozporové konania na úrovni jednotlivých rezortov. Pretože vznikla potreba širšej diskusie o predmetnom návrhu zákona, uskutočnila sa v stredu na pôde ministerstva diskusia so zástupcami samosprávy. Rokovanie viedol štátny tajomník MPRV SR Štefan Adam, spolu s generálnou riaditeľkou Sekcie potravinárstva a obchodu MPRV SR Zuzanou Nouzovskou. Za samosprávu sa na stretnutí zúčastnili zástupcovia Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory, Potravinárskej komory Slovenska, Agrárnej komory Slovenska, zástupcovia Asociácie výrobcov nealkoholických nápojov a minerálnych vôd a Slovenského združenia pre značkové výrobky.
Zúčastnené strany sa na záver dohodli, že návrh zákona, tak ako bol predložený v medzirezortnom pripomienkovom konaní, nebude predložený do ďalšieho legislatívneho procesu. Rokovania o jeho finálnej podobe budú naďalej predmetom spoločných diskusií s tým, že pokiaľ nebude známa jeho finálna podoba, zúčastnené strany sa nebudú k nemu verejne vyjadrovať do médií. (MPRV SR)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down