10.09.2014 | 04:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Dnes vymenili štyroch štátnych tajomníkov

Štátnym tajomníkom rezortu financií je oddnes Radko Kuruc, doterajší šéf komunikácie a poradca ministra Petra Kažimíra. Návrh na jeho vymenovanie do funkcie dnes na svojom rokovaní schválila vláda SR. Kuruc v minulosti okrem iného radil vtedajšiemu guvernérovi Národnej banky Slovenska Ivanovi Šramkovi.

BRATISLAVA. Zmeny nastali aj v rezortoch pôdohospodárstva a hospodárstva. Štefana Adama na poste štátneho tajomníka v agrorezorte nahradí od 11. septembra lesník Jozef Spevár.

Dušana Petríka z ministerstva hospodárstva vystrieda od štvrtka (11. 9.) podpredseda predstavenstva Javys Miroslav Obert.

Štátneho tajomníka ministerstva školstva Štefana Chudobu nahradí Juraj Draxler, ktorý pôsobil okrem iného v Bruseli v think tanku Centre for European Policy Studies.

S prvými väčšími personálnymi zmenami prišla vláda v polčase svojho vládnutia. K prvým prišlo demisiou (2. 7.) vtedajších ministrov školstva Dušana Čaploviča a hospodárstva Tomáša Malatinského. Tých nahradili štátni tajomníci na ministerstve hospodárstva Pavol Pavlis a na ministerstve financií Peter Pellegrini.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down