15.04.2013 | 03:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Do konca februára 2013 mali reťazce zosúladiť zmluvy so zákonom

Zákon o neprimeraných podmienkach v obchodných vzťahoch, ktorých predmetom sú potraviny, vstúpil síce do platnosti k 1. januáru 2013, avšak do konca februára 2013 plynula doba na zosúladenie dodávateľsko–odberateľských zmlúv podľa tohto zákona.

BRATISLAVA. V rozhovore pre TASR to uviedol minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Ľubomír Jahnátek (nominant Smer-SD). "V praxi to minimálne znamenalo prepracovanie zmlúv zo strany obchodu tak, aby z nich boli odstránené všetky podmienky, ktoré by mohli byť klasifikované ako neprimerané. Počas tohto prechodného obdobia sme zodpovedali celý rad otázok, súvisiacich s aplikáciou zákona, a súčasne sme sa pripravovali na výkon kontroly, ktorá podľa zákona prináleží Ministerstvu pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR," spresnil.

"Je potrebné zdôrazniť, že MP RV SR môže konať na základe podnetu účastníka obchodného vzťahu, tretej osoby, alebo na základe vlastného podnetu. Takže v tejto súvislosti je otázka vlastnej účinnosti zákona aj otázkou frekvencie podávania podnetov, teda v prípade, že to podnikateľská sféra nezvládne už z akýchkoľvek dôvodov, bude musieť svoju zákonnú možnosť využiť štát," dodal Ľ. Jahnátek.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down