15.02.2019 | 12:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Do novej sezóny s novou generáciou odrôd

Sériu zimných seminárov pre poľnohospodárov už tradične usporiadala spoločnosť RWA SLOVAKIA, spol. s r. o. Jeden z nich sa uskutočnil v decembri 2018 v priestoroch Hotela Dolphin v Senci s programom zameraným na uvedenie novej značky kvality osív „G-SEED“, na sortiment odrôd a hybridov kukurice, slnečnice a ostatných jarín pre sezónu 2019.

Hostí podujatia privítal Ing. Marek  Jakubec, marketingový manažér spoločnosti RWA SLOVAKIA a predstavil program podujatia, okrem iného zameraný na novinky, ktoré v oblasti osív a prípravkov na ochranu rastlín obohatia portfólio spoločnosti v nasledujúcej sezóne.

Ing. Ivan Valdner, konateľ spoločnosti RWA SLOVAKIA pripomenul 20. rokov pôsobenia spoločnosti na Slovensku, pričom zdôraznil trvalú snahu spoločnosti presadzovať moderné technológie v praxi.

Značka kvality „G-SEED

„Našim cieľom je prepojenie výskumu a praxe. Snažíme sa, aby sa výsledky šľachtiteľskej práce dostali čo najskôr k pestovateľom," uviedol Ing. Marian Bačiak, produktový manažér pre kukuricu a olejniny spoločnosti RWA SLOVAKIA, zároveň predstavil novú značku „G-SEED“ zastrešujúcu osivá najvyššej kvality.

Ing. Peter Lelkes, vedúci oddelenia osív RWA SLOVAKIA zdôraznil, že sila spoločnosti je v širokej spolupráci so šľachtiteľskými spoločnosťami, v testovaní materiálov nielen v podmienkach Slovenska, v podpore tímov technických poradcov a produktových manažérov, pričom osivá sú vyrábané najmä vo vlastných závodoch v rámci celého koncernu RWA.

Portfólio kukurice pre rok 2019

Ponuku kukurice tvoria hybridy FAO 180 až 550, čím sú pokryté všetky výrobné oblasti Slovenska. Sortiment rozšírilo 5 významných noviniek, z toho tri zrnové hybridy zo skupiny G-SEED - Glumanda, Ajowan, Inclusiv a dva silážne hybridy - ES Peppone a Karedi CS.

Ponuku odštartoval najskorší hybrid ES Ardent (FAO 180) s určením na siláž. Presadí sa najmä v okrajových, chladnejších oblastiach pestovania kukurice. Podobne aj ES Legolas (FAO 200), novinka z roku 2017, je určený na výrobu siláže. Takým je aj Tacito (FAO 230) - univerzálne využiteľný hybrid do okrajových oblastí pestovania kukurice, ako podporný hybrid. ES Palazzo (FAO 240) s prioritným využitím na siláž, na rozdiel od predchádzajúcich materiálov je vhodný skôr do suchších oblastí. ES Fireball (FAO 260) je určený pre tých pestovateľov, ktorí si udržali živočíšnu výrobu, prípadne prevádzkujú bioplynovú stanicu. Poskytuje vysoké úrody zelenej hmoty a má veľmi dobrý podiel šúľkov k zelenej hmote rastliny. Pestovateľsky preverený hybrid Markíza (FAO 280) je vhodnejší do extenzívnejších technológií, vyrovná sa aj s horšími pestovateľskými podmienkami. ES Asteroid (FAO 290) je najskorší hybrid v ponuke s typom zrna konský zub. Ide o plastický zrnový hybrid, ktorý sa môže pestovať ako v intenzívnych, tak v extenzívnych podmienkach.

Novinky v zrnovom segmente

Skorá zrnová novinka Glumanda (FAO 310) vytvára hrubé valcovité šúľky s tenkými vretenami s 18, v optimálnych podmienkach až 20 radmi zŕn.

Viac sa dočítate v Roľníckych novinách.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down