13.10.2020 | 12:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Do radu TORION pribudne nový nakladač

Na nedávnej tlačovej konferencii spoločnosti CLAAS bolo predstavených hneď niekoľko noviniek a vylepšení už jestvujúcich strojov. Jednou z noviniek je aj nový model, ktorý má počas tejto jesene pribudnúť do ponuky nakladačov radu TORION. Ten v súčasnosti zahŕňa 10 poľnohospodárskych kolesových nakladačov s prevádzkovou hmotnosťou od 5 do 21 t.

TORION 738 T SINUS je prvým teleskopickým kolesovým nakladačom CLAAS a podľa slov výrobcu ponúka vynikajúcu manévrovateľnosť a stabilitu. Nový nakladač je vybavený mnohými technologicky vyspelými funkciami.

Kľúčovou výhodou modelu TORION 738 T SINUS je teleskopické rameno s impozantnou výškou otočného bodu lopaty 4,96 m. Maximálne užitočné zaťaženie 2 300 kg v režime vidlice na rovnom povrchu je spoľahlivo zaistené aj v kĺbovej polohe s úplne vysunutým ramenom. Maximálne kĺbové zaťaženie je 3 800 kg. Maximálna výška nakladania a stohovania pomocou nakladacích vidlíc je 4,80 m a maximálny dosah je 2,69 m. Z kinematika zaujme veľkou silou a vysokou rýchlosťou vyklápania. Nosič náradia s uhlom natočenia 172 ° ostal veľmi kompaktný, aby zabezpečil optimálny výhľad pre obsluhu stroja. Komfort obsluhy je ďalej štandardne dodávaný s rýchlym meničom náradia a tlmením dráhy teleskopického ramena. Mnoho z týchto pôsobivých výkonových parametrov je dosiahnutých práve vďaka jedinečnému systému riadenia SINUS.

Pre zdvíhanie a stohovanie je vždy k dispozícii dostatok hydraulického výkonu – hydraulické čerpadlo s prietokom 93 l / min. V prípade, že by to zákazníkovi nestačilo, je možné stroj dodatočne vybaviť voliteľným prídavným čerpadlom, ktoré poskytuje ďalších 28 l / min pre externé zariadenia. Maximálny prevádzkový tlak je 230 bar. Ako doplnkové vybavenie vzadu je možné namontovať dvojčinný hydraulický rozvádzač, zatiaľ čo vpredu je možné pre externé prístroje voliteľne namontovať maximálne dva ovládacie okruhy. Hydraulika má tiež voľný spätný tok a potrubie na prepad oleja.

Vysoká stabilita a manévrovateľnosť

Stroj, ktorý zdvíha ťažké bremená do veľkých výšok, musí „byť nohami vždy pevne na zemi“. To je práve miesto, kde si systém riadenia SINUS modelu TORION 738 T SINUS príde na svoje. Vďaka jedinečnej kombinácii kĺbového riadenia a riadenia zadnej nápravy je dosiahnutá maximálna manévrovateľnosť s maximálnym uhlom na oboch stranách iba 30 °. Z tohto dôvodu sú zadné kolesá priamo spojené pomocou dvoch tyčí riadenia s prednou časťou, čo umožňuje synchronizované riadenie pri otáčaní kĺbového spoja do maximálneho uhla kolesa 25 °.

Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny.

 

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down