25.11.2013 | 06:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Do SR sa za 8 mesiacov tohto roku dovážalo najmä bravčové a hydinové mäso

V dovoze na Slovensko tradične aj v období január až august 2013 najvyššiu hodnotu dosiahli bravčové a hydinové mäso, káva, sladené nealkoholické nápoje, ako aj čokoláda, syry a tvaroh a pekársky tovar. Informoval o tom rezort pôdohospodárstva SR.

BRATISLAVA. "Pri tovaroch ako sú repný cukor, repkový a slnečnicový olej sa zaznamenal rovnaký dovoz ako vývoz, čím sa opakuje situácia z roka 2012 s podozrením na nekalé obchody s možným dopadom na podvody v oblasti DPH," informovalo ďalej Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR.
Najvyššiu hodnotu vývozu zo SR v obchode s poľnohospodárskymi a potravinárskymi výrobkami za obdobie ôsmich mesiacov tohto roka tradične dosiahli semená slnečnice a repky, slnečnicový a repkový olej, mlieko a smotana (nezahustené a nesladené), kukurica, repný cukor, slad a pšenica. Vyššie hodnoty vývozov zaznamenali aj výrobky ako čokoláda, syry a tvaroh a pekársky tovar.
V obchode so spracovanými poľnohospodárskymi výrobkami, teda s tzv. výrobkami s vyššou pridanou hodnotou, Slovensko za sledované obdobie dosiahlo zápornú obchodnú bilanciu v hodnote 241 miliónov eur. Vývoz týchto výrobkov za obdobie január až august 2013 dosiahol výšku 428,4 milióna eur, a dovoz 669,4 milióna eur.
Dovoz tzv. nahraditeľných komodít za obdobie január až august 2013 dosiahol hodnotu 2,048 miliardy eur, čo oproti rovnakému obdobiu minulého roku predstavuje nárast o 18,7 milióna eur.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down