05.04.2018 | 09:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Dobré témy a nové podnety

Dnešná konferencia priniesla dobré témy, ktorých sa zhostili zdatní diskutéri. Mala zaujímavý priebeh a priniesla veľa pozitívnych podnetov, ku ktorým sa postupne budeme vracať.

SENEC. Uviedol to Štefana Ryba, generálny riaditeľ Sekcie pôdohospodárstva MP RV SR na záver poľnohospodársko – ekonomickej konferencie, ktorá sa nedávno  konala v Senci.

Podujatie zorganizovali pracovníci Výskumného ústavu ekonomiky poľnohospodárstva a potravinárstva (VÚEPP) Bratislava, ktorý patrí do Národného poľnohospodárskeho a potravinárskeho centra, a týždenník Roľnícke noviny, ktorý vychádza vo Vydavateľstve Profi Press, s.r.o.

Účastníci vyššie spomenutého podujatia analyzovali situáciu a perspektívy na trhu vybraných agropotravinárskych komodít v Slovenskej republike.

Jednotlivé prednášky, ktoré pripravili pracovníci VÚEPP Bratislava, sa zaoberali situáciou na trhu s jatočnými ošípanými a bravčovým mäsom, súčasnou situáciou a perspektívami na trhu s mliekom, situáciou na trhu s obilninami, situáciou na trhu s ovocím a zeleninou ako aj ekonomikou výroby vybraných agropotravinárskych komodít.

Po prednáške na každú z týchto tém sa potom uskutočnila moderovaná diskusia, v ktorej pohľad na daný problém ozrejmili renomovaní zástupcovia z poľnohospodárskej praxe či zástupcovia profesijných zväzov, samosprávnych organizácií či Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR.

Partnerom vydareného podujatia, ktoré sa stretlo s pozitívnou odozvou zo strany poľnohospodárskej verejnosti, bola Slovenská sporiteľňa. Inžinier Mário Gajdošík, riaditeľ Regionálneho firemného centra Slovenskej sporiteľne , a.s., v Nitre, vo svojom posolstve pred účastníkmi konferencie uviedol, že agrárny sektor na Slovensku sa teší záujmu zo strany bánk a dlhodobo nízke úrokové sadzby sú na prospech financovania poľnohospodárstva.

(Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny)

 

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down