30.06.2022 | 11:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Dolná Krupá hostila 11. ročník  Celoslovenských dní poľa

V dňoch 7. a 8. júna 2022 sa tentoraz v Dolnej Krupej uskutočnil v poradí 11. ročník Celoslovenských dní poľa, ktoré sú najväčšou odbornou poľnohospodárskou výstavou na Slovensku na otvorenej ploche. Najmodernejšie technológie poľnohospodárskej prvovýroby, rekordný počet plodín a ich odrôd, pokusy vo výžive a ochrane rastlín, prezentácia živočíšnej výroby a poľnohospodárskej techniky, taktiež tematicky zamerané odborné semináre - to všetko si mohli prezrieť návštevníci tohto významného podujatia. Hlavnými organizátormi boli týždenník Roľnícke noviny a PD Krupá – ako hostiteľ podujatia.

Jedenásty ročník celoslovenského stretnutia poľnohospodárov s medzinárodnou účasťou bol pripravovaný na ploche 28 hektárov. Na výstavnej ploche si návštevníci podujatia mohli prezrieť až 856 políčok, čo je rekord výstavy. Z toho bolo 606 zameraných na odrody a 250 na ochranu a výživu plodín. Celkovo sa na výstave prezentovalo 177 vystavovateľov vrátane 8 stredných odborných škôl s poľnohospodárskym zameraním. Výstavy poľnohospodárskej techniky a služieb poľnohospodárom sa zúčastnilo 98 vystavovateľov. Výstavu si za oba dni prezrelo viac ako desať tisíc návštevníkov.

Už teraz sa môžeme tešiť na 12. ročník CDP, ktorý sa uskutoční na akademickej pôde Vysokoškolského poľnohospodárskeho podniku SPU v Oponiciach v dňoch 6. a 7. júna 2023.

VIERA UVÍROVÁ

FOTO: AUTORKA

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down