01.10.2010 | 06:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Doposiaľ nechýbali ani raz

Na tohoročnom 37. ročníku výstavy Agrokomplex sa už po 37. krát zúčastnila aj značka Zetor. V histórii tejto výstavy teda nechýbala ani raz a toho roku to nemohlo byť inak. Aj napriek neľahkej situácii a neúčasti mnohých veľkých spoločností „zetoráci“ ani na chvíľku neváhali pri rozhodovaní sa o účasti na tomto, aj keď možno dnes už ani nie tak prestížnom podujatí.

Ako v rozhovore pre Týždenník ROĽNÍCKE NOVINY uviedol Ing. Miloš Šubr, obchodný manažér pre Českú a Slovenskú republiku, výstavu Agrokomplex považuje za tradíciu, s ktorou je značka Zetor pevne spojená. „Svojim spôsobom považujeme za svoju povinnosť zúčastniť sa. Je to súčasť našej značky, zatiaľ sme nechýbali ani na jednom ročníku a pevne verím že tomu nebude inak ani v budúcnosti.“

Na výstavnej ploche mali zastúpenie prakticky všetky modelové rady traktorov zo súčasného sortimentu, ktorý tvoria štyri záklané: Proxima, Proxima Plus, Proxima Power a Fortera. Hlavnou novinkou však bola Fortera 135, novinka, ktorá mala svoju premiéru na výstave Tech-agro v Brne. „Traktor je osadený novým 16 ventilovým motorom vlastnej výroby a konštrukcie. Má veľmi dobré parametre čo sa týka krútiaceho momentu, spotreby paliva a v oblasti emisných noriem už teraz hravo spĺňa požiadavky noriem EURO TIER 3b. Je to náš najväčší traktor s výkonom 135 konských síl. Od mája tohto roka sa vyrába v novej faceliftovanej verzii v oblasti kapotáže, zadných blatníkov a jednotlivých prvkov interiéru, vysvetľuje Ing. Šubr.

Hra s číslami

Pri príležitosti podobných medzinárodných výstav Zetor vždy prezentuje a predáva modely s akčnými cenami. „Toho roku sme sa rozhodli poňať celú vec trochu s nadhľadom a pohrať sa s číslami,“ s úsmevom prezrádza Ing. Šubr. Dôkaz o tom, že v Zetore majú skutočne zmysel pre dôvtip potvrdil aj nasledujúcimi číslami. Akčný model, traktor Power v kombinácii s čelným nakladačom Truck lift, ktorý je pod značkou Zeror systém si tu mohli záujemcovia zaobstarať za 111 111 českých korún, Proximu 8441 za cenu 777 777 Kč a do tretice Proxima 8541 bola k dispozícii za tiež zaujímavé číslo, 808 808 českých korún. Čerešničkou na torte v podobe oku lahodiacej ceny bol aj malý traktor Proxima 65 bez prednej hnanej nápravy. V základnej výbave Basic, ktorú si zákazník môže rozšíriť do komfortnej podoby. S výkonovým parametrom 65 konských síl sa podarilo cenu tohto traktora stlačiť na úctyhodných 570 000 českých korún.

O zaujímavé ceny, aspoň čo sa stánku Zetora týka teda v žiadnom prípade, núdza nebola. Treba len dúfať, že rovnako ako ceny vzbudili záujem svojou netradičnosťou u návštevníkov, boli i pre potenciálnych zákazníkov zaujímavé z funkčného hľadiska a podarilo sa uzavrieť nejeden kontrakt.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down