Dopravná technika WIELTON na CDP 2022

Spoločnosť AGROVO CZ s.r.o., výhradný dovozca poľnohospodárskej dopravnej techniky WIELTON-AGRO pre český a slovenský trh predstavil návštevníkom Celoslovenských dní poľa, ktoré sa tento rok konali v obci Dolná Krupá prierez svojím portfóliom. V expozícii partnera, ktorým je na Slovensku aj firma Anja Agrotechnik vystavila traktorové návesy, traktorové prívesy a traktorové podvalníky poľského výrobcu.

Niet divu, že i v Dolnej Krupej si našli svojich fanúšikov, veď dopravnú techniku značky WIELTON-AGRO je možné na slovenských cestách vidieť čoraz častejšie, najmä vďaka našim poľnohospodárom. Či už sa jedná o odvoz úrody počas žatvy, balíkov slamy po lisovaní, či napríklad maštaľného hnoja pri rozhadzovaní na pole, firma WIELTON ponúka v oblasti dopravnej techniky pre poľnohospodárstvo skutočne široký sortiment strojov.

Na začiatok je vhodné si povedať pár slov o tejto obľúbenej značke. Firma sa pýši dobrou povesťou z hľadiska životnosti produktov, ktorú zabezpečuje viacero prvkov. Prvým z nich je prvotriedna švédska oceľ, ktorú výrobca odoberá od overených dodávateľov, no a druhou je protikorózna ochrana rámu podvozku, náprav a oja. Tieto všetky diely prechádzajú kataforéznym lakovaním, ktoré pri tak veľkom výrobcovi, akým WIELTON bezpochyby je nemôže chýbať. Nápravy a rámy sú vďaka tomu tiež vysoko odolné voči tak agresívnym látkam, ako je posypová soľ na cestných komunikáciách, ktoré ich nedokážu poškodiť.  Vďaka povrchovému ošetreniu, ktoré je aplikované na návesoch a prívesoch značky WIELTON je možné v nich bez problémov prevážať napríklad aj agresívne minerálne hnojivá. O opatrenie týchto veľkých povrchov sa v továrni firmy WIELTON stará jedna z najmodernejších lakovní v Európe s plne robotickou prevádzkou. Stroje sú dodávané vo svojej charakteristickej žltej farbe, no po dohode s dodávateľom, v tomto prípade spoločnosťou AGROVO je možné túto dopravnú techniku opatriť aj inou farbou laku, napríklad „new hollanďáckou modrou“. Objem takmer všetkých návesov a prívesov je už tradične možné zväčšiť za pomoci nadstavcov, ktoré firma ponúka v rôznych prevedeniach a samozrejmosťou je i prepravná plachta.

Čo bolo možné vidieť v expozícii?

V expozícii spoločnosti mali návštevníci možnosť vidieť celkovo šesť strojov. Jedným z nich bol už klasicky traktorový podvalník PRS-3S / S14, určený na prevoz slamených balíkov s podlahou s hrúbkou 4 mm, vyrobenou z oteruvzdorného materiálu. Robustný nosný rám, vychádza z konštrukcie cestných návesov WIELTON. Odpružené nápravy ADR s parabolickými pružinami zabezpečujú podvalníku možnosť jazdiť pohodlne aj pri rýchlosti 40 km/h. Podvalník navyše disponuje možnosťou pohodlného zaistenia balíkov na oboch stranách prostredníctvom hydraulicky ovládaných bočných zábran.

Ďalším v portfóliu strojov firmy AGROVO, ktorý bol vystavený v expozícii na Celoslovenských dňoch poľa bol trojstranne sklápaný príves s nosnosťou 12 t, ktorý nesie označenie PRS-2 / W12. Výhodou tohto prívesu je, že okrem klasického trojstranného sklápania môžu byť bočnice na ľavej strane otvorené aj do strán, podobne, ako to poznáme všetci pri školských tabuliach (opačná strana prívesu je vybavená štandardnými bočnicami). Vďaka tomu je umožnený prístup do celej dĺžky ložnej plochy pre jednoduché nakladanie a vykladanie rozmernejšieho nákladu, ako sú napríklad palety, či rôzne

Okrem prívesov aj návesyPRC-2 / W12, trojstranne sklápateľný náves s tandemovou nápravou a nosnosťou 12 t prináša podobný štandard, ako je tomu u vyššie spomenutých modelov.

Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny.

default

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down