19.12.2016 | 12:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Dostali sa až do finále

Porota v talianskej Bologni nedávno uverejnila mená víťazov 20. ročníka súťaže Traktor roka 2017 (Tractor of the Year). Značke Zetor sa s modelom Forterra HD 140 po prvýkrát podarilo dostať sa do užšieho výberu siedmich finalistov v kategórii Traktor roka.

BOLOGNA. „V súťaži Traktor roka sme sa zúčastnili po prvý raz, a hneď sme sa stali finalistami. Je to obrovský úspech tak pre firmu Zetor ako i pre všetkých našich zamestnancov. Potvrdilo sa, že investovanie do vývoja nových, modernizovaných strojov je správna cesta, a práve touto cestou sa naša spoločnosť vydala," uviedla pre Roľnícke noviny Margaréta Víghová, riaditeľka Úseku korporátnej komunikácie v akciovej spoločnosti Zetor Tractors.

Model Forterra HD 140 je najvyšší model z radu Foreterra. Disponuje 16-ventilovými motormi s výkonom od 127 do 147 koní, ktoré sú výsledkom vlastného vývoja v Zetore, a spĺňajú emisné normy STAGE IV/Tier 4F. Oproti motorom predošlej generácie by mali dosahovať spotrebu nižšiu o 15 až 20 percent. Prevodovka poskytuje väčší počet prevodových stupňov v najpoužívanejšom rozsahu, konkrétne 13, v intervale 4 až 12 km/h. Tým sa otáčky motora udržiavajú na optimálnej úrovni tak pri práci na poli ako aj pri transporte. Celkovo však prevodovka disponuje 30 prevodovými stupňami vpred a 30 prevodovými stupňami vzad.

Elektrohydraulika Bosch poskytuje zdvíhaciu silu až 85 kN, a dva pomocné valce hydrauliky zabezpečujú rovnomerné zaťaženie traktora. Systém HitchTronic samostatne monitoruje odpor pôdy pri orbe, a podľa aktuálnych podmienok reguluje zadný trojbodový záves, čím sa dosahuje 5- až 7-percentná úspora paliva.

(Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down