28.05.2013 | 03:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Druhý raz

Organizátori Celoslovenských dní poľa po druhýkrát pozývajú poľnohospodárov na prehliadku odrôd, ochrany a výživy rastlín a výstavu poľnohospodárskej techniky.

Vlaňajšia vydarená premiéra bola premiérou nielen pre nás, organizátorov tohto podujatia, ale bola aj celkom novou odbornou udalosťou pre vystavovateľov a návštevníkov. Premiéra skrýva v sebe mnoho úskalí práve preto, že je prvá. Nasledujúce podujatie evokuje zase otázku, či aj druhý ročník sa bude návštevníkom páčiť tak, ako ten predchádzajúci.
Spolu s vystavovateľmi sme pre to urobili všetko. Pre návštevníkov je pripravená prehliadka takmer 700 pokusných políčok jednotlivých odrôd poľných plodín, ochrany a výživy rastlín. Na výstave sa predstavia aj všetky významné značky poľnohospodárskej techniky. Nikto nechýba, za čo vystavovateľom ďakujeme.
Odborné a výskumné pracoviská budú poskytovať poradenstvo, predvedieme využitie GPS navigácie u postrekovačov, uskutoční sa súťaž v orbe koňmi, výstava drobných hospodárskych zvierat, nová je tiež koncepcia výstavného areálu. Na to všetko sa môžu návštevníci v tomto roku tešiť.
Na výstave sa budú prezentovať aj poľnohospodárske školy. Príde asi 500 žiakov, aby sme im všetci spoločne predstavili agrárne odvetvie v tom najlepšom svetle a v modernom šate.
Tešíme sa, že Celoslovenské dni poľa opäť otvorí predseda vlády SR, za prítomnosti predstaviteľov vedenia ministerstva pôdohospodárstva. Pozvánku sme poslali aj prezidentovi SR, nechajme sa prekvapiť.
Po organizačnej stránke sme na druhý ročník pripravení, držme si teraz palce, aby nám vyšlo počasie, ale to nech už nám zariadi pán predseda ZAD Dvory nad Žitavou…
Dovidenia na Celoslovenských dňoch poľa.
MARTIN SEDLÁČEK

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down